Szentmise a Szent Anna kápolnában

2019. július 21. (vasárnap) 22:00

Pénteken, július 26-án, Szent Joachim és Szent Anna emléknapján a szentmise 18.00 órakor a lúcsonyi Szt. Anna kápolnában (egyetem mellet) lesz.

Elköszön az újszentelt Both Zoltán

2019. július 15. (hétfő) 8:00

Both Zoltán

Pénteken (július 19.) az esti szentmise keretében köszön el tőlünk Both Zoltán atya, aki ebben az esztendőben diakónusként szolgált egyházközségünkben. Mindenkit szeretettel várunk a szentmisére. Utána lehetőség lesz a személyes köszönetnyilvánításra és elbúcsúzásra is.

Péter-fillér gyűjtés

2019. július 14. (vasárnap) 13:00

A Péter-fillér gyűjtésünk alkalmával 163 675 forintot adományoztak a Kedves Testvérek templomunkban, a Szent Kereszt kápolnában pedig 19 140 forintot. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

Jubiláns házaspárok jelentkezését várja az egyházmegye

2019. július 6. (szombat) 8:00

Szeptember 7-én 10 órakor Veres András győri megyéspüspök immáron harmadik alkalommal hálaadó szentmisét celebrál a jubiláló házaspárok részvételével a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban.

A szervezők szeretettel hívják és várják azokat a házaspárokat, akik szentségi házasságkötésük kerek évfordulóját ünneplik (5, 10, 15 stb).

Jelentkezni augusztus 8-ig lehet a plébánián.

Családi nap - 2019.

2019. július 4. (csütörtök) 12:00

Képes összeállítás az idei családi napról:

Péter-fillér gyűjtés

2019. július 4. (csütörtök) 11:00

Vasárnap, július 7. Péter-fillér gyűjtést tartunk. A befolyt összeget a Szentatya karitatív céljaira fordítják.

Neked, Testvér, mit jelent az Oltáriszentség?

2019. június 25. (kedd) 11:15

Úrnapja 2019.Krisztus Testének és Vérének főünnepe az egyik leglátványosabb ünnep a Katolikus Egyházban. Pedig viszonylag fiatal, nincs még ezer éves sem. A Legméltóságosabb Oltáriszentség ünneplése azonban nem szabad, hogy csak a külsőségekről szóljon. A lelki elmélyülésben segítetették a híveket Fülöp Tamás kispapunk gondolatai.

Lelki fröccs a Volután II.

2019. június 25. (kedd) 11:00

Karitász a VolutánBő másfél évtizeddel ezelőtt jártam a Művészetek Völgyében. Az egyik templom mellett volt egy sátor, amelyre kiírták: LELKI FRÖCCS. No ezt jó lesz megnézni – gondoltam magamban. A segítők elárulták: a zsákban szentírási idézetek vannak, a lelki útravaló mellé pedig jár egy gondolatnyi bor picike szódával.

"Jöjjetek, imádjuk!" - világméretű szentségimád Úrnapja vigíliáján

2019. június 17. (hétfő) 8:00

"Minden forrásom belőle fakad"Szombaton (június 22.) szeretettel csatlakozunk a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus világméretű szentségimádásához, és az előzö évhez hasonlóan az Úrnapja vigíliáján 17.00 órától a szentmise kezdetéig szentségimádási órát tartunk a templomunkban.

Krisztus Szent Teste és Vére főünnepe, Úrnapja

2019. június 16. (vasárnap) 8:00

Úrnapja (2018.)Idén június 23-án lesz Krisztus Szent Teste és Vére főünnepe, azaz Úrnapja. Az előző évekhez képest változás lesz az ünneplésben, mert június 23-án (vasárnap) a szentmise 10.00 órakor kezdődik, majd ezt követően lesz az úrnapi körmenetet itt a templom körül. Kérem az elsőáldozó lányokat, hogy jöjjenek a körmenetre szirmot hinteni!