El kell induljon az új evaneglizálás

2018. november 18. (vasárnap) 8:00

Dr. Veres András megyéspüspök megáldja a Hospice házatNovember 11-én együtt ünnepelt plébániaközösségünkkel a főpásztorunkkal, Dr. Veres Andrással. Az ünnepi szentmisét követően megáldotta Hospice házat. Az épület helyi és környékbeli vállalkozók jelentős felajánlásából valósulhatott meg a Katolikus Közösségi Ház egyik szárnyában. Megyéspüspök atya gyakran ellátogat városunkba. Az ünnepség után készségesen állt rendelkezésemre.

Beszélgetés Both Zoltán diakónussal a városi televízióban

2018. november 18. (vasárnap) 7:15

Nemrég a városi televízióban készült beszélgetés Both Zoltánnal, aki egyházközségünkben teljesít diakónusi szolgálatot. A beszélgetés honlaponról is elérhető, ide kattintva.

Ünnepi püspöki szentmise (videó)

2018. november 13. (kedd) 10:20

A hétvégi ünnepi püspöki szentmise újra megnézhető honlapunkról is a videógalériában ide kattintva.

Legyünk függetlenek az anyagi javaktól – püspöki szentmise a jubileumi évben

2018. november 11. (vasárnap) 18:20

img-4701

Ma délelőtt ünnepi püspöki szentmisét ünnepelhettünk templomunkban. Egyházközségünkbe látogatott Dr. Veres András megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke. A Kossuth Rádió és a Magyar Katolikus Rádió valamint a Bonum Televízió közvetítésén keresztül több tízezren csatlakozhattak be imádságainkba. Az Apostoli Szentszéknek köszönhetően pápai áldást adhatott a főpásztor. A teljes búcsút pedig nemcsak azok nyerhették el, akik jelen voltak a liturgián, hanem azok is, akik a tömegkommunikációs eszközökön keresztül kapcsolódtak be az Eucharisztiába.

Ünnepi püspöki szentmise november 11-én 10 órakor

2018. november 7. (szerda) 7:00

Veres András győri megyéspüspök mutat be szentmisétNovember 11-én, vasárnap 10.00 órakor ünnepi püspöki szentmise lesz, amelyet élőben közvetít templomunkból a Magyar Katolikus Rádió, a Kossuth Rádió és Bonum Televízió. Ez annak köszönhető, hogy a Szentszéktől kapott teljes búcsúról szóló rendelkezés mellé Dr. Veres András megyéspüspök úr külön engedélyt kapott, hogy templomunkban pápai áldásban részesítse a megjelenteket (amely teljes búcsúval jár), de ez az áldás mindazokra érvényes, akik a tömegkommunikációs eszközökön keresztül kapcsolódnak be szentmisénkbe.

Szentségimádás világszerte - és Magyaróvárott is

2018. november 6. (kedd) 8:00

01Egyházközségünk is csatlakozik a 2020-as Eucharisztikus Világkongreszus előkészületének részeként megrendezendő világméretű szentségimádáshoz. November 24-én, azaz Krisztus Király ünnepének vigíliáján 17 órakor világszerte szentségimádást tartanak, hogy együtt dicsőítsük az Oltáriszentségben jelen lévő Jézust. Kérjük azokat, akik jelen lesznek, regisztráljanak a központi honlapon.

Mindenszetnek ünnepe templomunkban

2018. november 2. (péntek) 19:30

01A győzedelmes Egyház nagy ünnepe Mindenszentek napja. Ilyenkor azokra emlékezünk, akik már Isten dicsőségebe jutottak. Azokra a szentekre, akiknek nincs külön naptári ünnepük, de azokra is, akiknek nevét csak Isten ismeri. Az esti szentmise is ezt a mennyei dicsőséget mutatja be, utána pedig halottak előestéje lévén azokért is imádkoztunk, akik az elmúlt esztendőben távoztak a földi életből.

Szentmisék Mindenszentek ünnepén

2018. október 29. (hétfő) 8:00

Ünnepi szentmiserend

Mindenszentek főünnepén, amely parancsolt ünnep, 8.00, 10.30 és 18.00 órakor lesznek szentmisék templomunkban. Az esti szentmisét ajánljuk fel az egyházközség elhunyt tagjaiért. Ezt követően megemlékezünk egyházközségünk tavalyi halottak napjától egészen az ideiig elhunyt minden testvérünkről.

A missziók javára gyűjtöttünk

2018. október 29. (hétfő) 7:00

http://www.verbita.hu/tarsasagunk-vilagbanHálásan köszönöm mindazoknak, akik pénzadományukkal támogatták a missziók munkáját. Erre a célra 213 200 forint gyűlt össze plébániatemplomunkban és 19 450 forinta Szent Kereszt kápolnában. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

Teljes búcsú Mindenszentek nyolcadában

2018. október 28. (vasárnap) 17:20

Temetőkápolna"búcsú" a bűneinkért járó ideig tartó büntetések elengedése, azaz része Jézus Krisztus kiengesztelő művének és nagy kegyelem! Most a Halottak napja – Mindenszentek ünnepe időszakában lehetőségünk van a teljes búcsú elnyerésére elhunytjaink számára az alábbi módon: