Lelkigyakorlat: Dr. Pápai Lajos püspök atya 3. elmélkedése

2019. március 15. (péntek) 9:04

Lelkigyakorlat: Dr. Pápai Lajos püspök atya 2. elmélkedése

2019. március 13. (szerda) 11:02

Gyakoroljuk az irgalmasságot! - Idén is gyűjtünk apróságokat nagyböjt vasárnapjain

2019. március 7. (csütörtök) 18:02

Sajtótájékoztató a nagyböjti gyűjtésről2016 nagyböjtjében az Irgalmasság rendkívüli szentévében hirdette meg először a Magyaróvári Egyházközség nagyböjti gyűjtését. Azóta is ugyanazzal a céllal kérjük a hívek adományait hétről hétre. A velünk és mellettünk élő rászorultak számára minden vasárnap csak egy kis apróságot várunk a magyaróvári plébániatemplomba. Ma erről tartottunk sajtótájéokztatót a Katolikus Közösségi Házban.

Egyházközségünkbe látogattak a kispapok

2019. március 7. (csütörtök) 17:00

Kispapok látogatása egyházközségünkbenAz elmúlt hétvégén a győri Brenner János Hittudományi Főiskola papnövendékei voltak egyházközségünk vendégei. Nyolc másodéves, reverendás kispap és hat elsőéves szolgált a szentmiséken, és imádkoztak az elsővasárnapi imaórán templomunkban.

Szentmise és filmvetítés a közösségi házban

2019. február 13. (szerda) 12:00

meghivofilm-cl-20190224

Alapítójára, Mons. Luigi Giussanira, emlékezik halálának 14. évfordulóján a Communione e Liberazione (Közösség és Szabadság) mozgalom helyi csoportja.

A betegek kenetének ünnepélyes kiszolgáltatása

2019. február 3. (vasárnap) 7:00

(forrás: http://4plebania.hu/wp-content/uploads/Krankensalbung-e1454945180727.jpg)Február 12-én (kedd) a Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária (február 11.) emléknapjával kapcsolatosan, amely egyben a Betegek Világnapja, az esti szentmisében kiszolgáltatjuk a Betegek szentségét mindazon beteg, illetve idős testvéreinknek, akik jelentkeznek a szentség felvételre és kérik. Jelentkezni február 10-ig lehet a plébánián vagy a sekrestyében megtalálható jelentkezési lappal.

"Méltók legyenek eljutni az erények útján az örök világosságra"

2019. február 2. (szombat) 22:00

GyertyaszentelésÍgy zárul a könyörgés, amellyel a celebráns megáldja a gyertyákat február 2-án, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén. Mivel ez idén szombatra esett, az előesti szentmisében áldotta meg Zoltán atya a szentélyrácsra elhelyezett gyertyákat. Ezzel a szentelménnyel a kezükben tesznek hitvallást majd elsőáldozásukkor hittanosaink. Február 3-a pedig Szent Balázs ünnepe, így a szentmisék végén Balázs-áldásban részesülnek a hívek.

Ökumenikus imahét

2019. január 19. (szombat) 12:15

Ebben az esztendőben január 21. és 25. között tartjuk az ökumenikus imahetet Mosonmagyaróváron a Krisztus-hívők egységéért, melynek mottója: "Az igazságra és csakis az igazságra törekedj!" (MTörv/5Móz 16,18-20)

c3b6kumenikus

Szentmiseszándékok felajánlása

2019. január 2. (szerda) 18:00

Szentmiseszándékok felajánlásaJanuártól továbbra is lehet kérni szentmiseszándékokat hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért! A szentmiseszándékok összevonva is érvényesek! A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia döntése alapján január 1-től változik a stóladíjszabás.

Uram, kezedbe ajánlom lelkemet - hálaadás a polgári év végén

2018. december 31. (hétfő) 20:30

Hálaadás a polgári év végénZsúfolásig megtelt ma délután plébániatemplomunk. Szilveszter estéjén, a polgári év utolsó napján hálaadásra gyűltek össze a hívek: megköszönni az elmúlt esztendő örömeit, sikereit, megbánni az elkövetett vétkeket, elhatározást tenni a következő évre. Ezen a szentmisén hangzik el a plébánosi beszámoló, amelyben Bodó Zoltán atya összefoglalja az elmúlt esztendőt egyházközségünk szempontjából.