Legyen bennünk elegendő hit, odaadás és kitartás

2018. július 4. (szerda) 9:00

img-3457"Zeng a harang hívó szóval" – hangzott fel vasárnap délután a gyülekezési ének. A templom addigra már csordulásig megtelt. Sokszoros ünnep volt: egyrészt vasárnap, másrészt a városi Szent László ünnepség szentmiséje, és az esztendőben diakónusi szolgálatot végző Holpár Balázs atya első ünnepi szentmiséje városunkban.

Hivatásról, élményekről, jövőről

2018. július 4. (szerda) 8:30

Egy beszélgetés tekinthető meg itt Holpár Balázs újmiséssel és Vlaj Márk mosoni segédlelkésszel a városi televzióban.

Hálaadás 60 év papi szolgálatáért – gyémántmisét mutatott be Kökény László atya

2018. július 2. (hétfő) 15:00

img-3423Évek óta nyugdíjasként szolgál templomunkban: a "kismisét" mondja, utána pedig gyóntat. Idén ünnepelte pappá szentelésének 60. évfordulóját. A gyémántmisés Kökény László atyát egy vasáranpi 8-as szentmise után faggattam.

Szent László nap – forgatag a templom körül

2018. június 28. (csütörtök) 10:00

01

Főzőverseny, lovagi játék, mutatványosok, középkori és operett dallamok. Tömören összefoglalva ez jellemezte az első alkalommal megrendezett Szent László napot. Ez volt egyházközségünk jubileumi évének egyik központi rendezvénye.

Lelki fröccs a Volután

2018. június 23. (szombat) 20:15

10-1Másfél évtizede a Művészetek Völgyében járva láttam meg a lelki fröccsöt. A templom udvarában kaptunk egy hűsítőt, de ami a fontosabb volt: egy idézetet a Szentírásból. Ez iheletett meg minket, hogy necsak a templomban mutatkozzunk be, hanem valamelyik városi rendezvényen is.

Legyetek tanúi Krisztusnak! - 17 fiatal bérmálkozott egyházközségünkben

2018. június 10. (vasárnap) 18:00

05Ma délután szolgáltatta ki Pápai Lajos nyugalmazott megyéspüspök a bérmálást egyházközségünk fiataljainak. Az év során 17-en készültek fel a szentség vételére. Ők mától a Katolikus Egyház teljes jogú tagjai.

Bízzuk életünket Krisztusra!

2018. június 8. (péntek) 8:00

01

Egyházközségünk is csatlakozott a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Általános Titkársága által meghirdetett szentségimádáshoz. A világ számtalan pontján Úrnapja előestéjén több ezren imádkoztak. Templomunkban a kihelyezett Oltáriszentség előtt Holpár Balázs vezette az elmélkedést.

Tanúságtétel az utcákon, áldás a városra

2018. június 7. (csütörtök) 17:15

104bAz egyházi év legünnepélyesebb hitvallása az úrnapi körmenet. A résztvevők hitet tesznek, hogy Jézus valóságosan jelen van az Oltáriszentségben, és felmutatják Krisztust a világnak. Egyházközségünkben a vasárnap esti szentmisét követően tarják a körmenetet.

Pünkösd – a Szentlélek ünnepe

2018. május 23. (szerda) 19:35

00Pünkösd a Harmadik Isteni Személy ünnepe és az Egyház születésnapja. A 10.30-kor kezdődő plébániai szentmisét évek óta latin nyelven mutatja be Bodó Zoltán plébános.

Szentségimádás 2020 helyen

2018. május 5. (szombat) 9:37