Bízzuk életünket Krisztusra!

2018. június 8. (péntek) 8:00

01

Egyházközségünk is csatlakozott a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Általános Titkársága által meghirdetett szentségimádáshoz. A világ számtalan pontján Úrnapja előestéjén több ezren imádkoztak. Templomunkban a kihelyezett Oltáriszentség előtt Holpár Balázs vezette az elmélkedést.

A plébániánkon szolgáló diakónus elmondta: ahhoz, hogy létrejöjjön a Jézussal való találkozás, meg kell tisztítani a lelkünket. "Ez az együttlét ne mindennapi legyen. Kérünk, érints meg bennünket, hogy emlékezzünk ezekre a percekre, ahogy emlékeztek életedben a csodákra."

02

A mai világban szinte mindent azonnal megosztanak az emberek a világhálón vagy a telefonon keresztül. Ezek helyett a megosztások helyett jó lenne megtanulni, hogyan kell igazán megélni a találkozást Jézussal. "Ő az, aki célt visz az életünkbe, megmutatja mi az utunk. Ha a kezébe tudjuk tenni egész életünket, akkor tud igazán vezetni minket. Jézus az, aki megláttat velünk dolgokat" – fogalmazott a diakónus.

"Ne féljünk megnyílni Isten előtt, ne féljünk megnyílni magunk előtt" – hívta fel a figyelmet Balázs atya. "A küzdelem nem egyedül történik. Krisztus tanítását kérjük. A gyónás az, amely helyrehozza a kapcsolatot Istennel" – biztatta az egybegyűlteket a bűnbánat szentségének vételére a diakónus, az áhítat alatt ugyanis Bodó Zoltán plébános gyóntatott.

03

A szentségimádás alatt az örömöt és a bánatot, az eredményeket és a kéréseket is az Oltáriszentségben jelen lévő Krisztus elé vihették a hívek.

Az 1938-as budapesti Eucharisztikus Kongresszus az ország katolikusságának jelentős ünnepévé vált. Több százezren vettek részt a központi rendezvényeken, vallották meg katolikus hitüket. 2020-ban újra Magyarországon lesz a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus, amelyre három éven keresztül készülhetünk országszerte, így templomunkban is.

Szöveg és fotó: hg