Keresztelés

A keresztelési szándékot a szülő jelentheti be a Plébániahivatalban. Itt történik az időpont egyeztetés is.

Szükséges adatok, iratok:

- a gyermek születési anyakönyvi kivonata, lakcímkártyája, a választott védőszent neve;

- a szülők születési adatai, vallása, pontos lakcíme, házasságkötésük helye, ideje (amennyiben házasok), a szülők keresztelési engedélye ("elbocsátó") a lakóhelyük szerinti plébániától.

Keresztszülői tisztség:

Keresztszülő lehet az a tizenhatodik életévét betöltött személy, aki alkalmas, és szándékozik is ezt a tisztséget viselni; aki katolikus, megbérmált és az oltáriszentséget már magához vette, a hithez és a vállalandó tisztséghez méltó életet él; nem köti semmilyen törvényesen kinyilvánított kánoni büntetés (pl. Ha házas, egyházilag rendezett házasságban él.); nem apja vagy anyja a keresztelendőnek. Amennyiben még nem él házasságban, akkor nincs semmiféle élettársi kapcsolata. Más keresztény vallású (ev., ref. stb.) csak keresztelési tanúként anyakönyvezhető.