Szocska A. Ábel OSBM a Nyíregyházi Egyházmegye püspöke

április 7. (szombat) 12:01

2018. április 7-én Őszentsége Ferenc pápa Szocska A. Ábelt, a Nyíregyházi Egyházmegye apostoli kormányzóját nyíregyházi megyéspüspökké nevezte ki.

Új helyszínen Brenner János boldoggá avatása

április 6. (péntek) 8:09

Alábbiakban a Szombathelyi Egyházmegye közleményét adjuk közre.

Húsvéti üzenet

március 31. (szombat) 20:00

„… valóban feltámadt az Úr …” (Lk 24,34) Húsvétkor Krisztus feltámadását ünnepli az egész világ.

Nagyszombat és Húsvéti Vigília

március 30. (péntek) 18:00

Nagyszombaton az Egyház Krisztus szenvedéséről és haláláról elmélkedik a szentsír előtt időzve. Az esti vigília-szertartással veszi kezdetét a Katolikus Egyház legfontosabb ünnepe, a húsvét, amely a kereszténység legnagyobb örömhírét hirdeti: Jézus Krisztus feltámadt a halálból és mindenkit meghív az örök életre.

Nagypéntek – Jézus Krisztus kereszthalálának napja

március 29. (csütörtök) 18:00

Nagypéntek az egyházi év legcsendesebb napja: Jézus elítélésének, megkínzásának, halálának és temetésének napja. Ezen a napon nincs szentmise. Arra a napra emlékezünk, amikor maga az örök Főpap mutatta be véres áldozatát a kereszt oltárán.

Nagycsütörtök az Eucharisztia (Oltáriszentség) és a papság (egyházi rend) alapításának ünnepe

március 28. (szerda) 18:00

Délelőtt olajszentelési misét tartanak a püspöki székesegyházakban. A püspök együtt misézik az egyházmegye papjaival, megszenteli a keresztelendők és a betegek olaját, valamint a krizmát. A papság ilyenkor megújítja szenteléskor tett ígéreteit. Este minden templomban szentmisével emlékeznek az Utolsó Vacsorára, az Oltáriszentség és az egyházi rend alapítására.

Ferenc pápa üzenete a 33. Ifjúsági Világnap alkalmából

március 23. (péntek) 18:00

II. János Pál pápa 1985-ben a katolikus egyházban virágvasárnapot egyben az ifjúság világnapjává jelölte ki. Ferenc pápa követve elődjei hagyományát, idén a 33. ifjúsági világnap alkalmából üzenetben fordul  a fiatalok felé, amelyet az alábbiakban közlünk.

Virágvasárnap a Nagyhét ünnepélyes megnyitása

március 23. (péntek) 9:10

Virágvasárnappal megkezdődik a Nagyhét, amely Jézus szenvedésén és kereszthalálán keresztül a feltámadásának ünnepére, húsvétra vezet el minket. Virágvasárnap Jézus Jeruzsálembe való bevonulásáról emlékezik meg a Katolikus Egyház.

Húsvéti szentmisék az érseki és püspöki székhelyeken 2018-ban

március 23. (péntek) 9:03

Az alábbiakban a húsvéti időszak ünnepi püspöki szentmiséinek helyszínéről és időpontjáról tájékozódhatnak.

Küldetésünk nem egyszemélyes feladat – Beiktatták Hortobágyi Cirillt, az új pannonhalmi főapátot

március 22. (csütörtök) 8:52

A bencés rend alapítójának, Nursiai Szent Benedeknek főünnepén, március 21-én iktatták be tisztségébe az új pannonhalmi főapátot, Hortobágyi T. Cirillt, Szent Asztrik apát 86. utódát.