A lateráni bazilika feleszentelésének ünnepéhez

2014. november 8. (szombat) 14:58

A lateráni bazilika Róma püspökének címtemploma. Felszentelésének évfordulójáról kezdetben csak Rómában emlékeztek meg, idővel azonban egyetemes egyházi ünneppé vált. A lateráni bazilika felszentelésének ünnepe a katolikusok számára a Péter apostol széke iránti szeretet hordozója, az egység kifejezője.

Deli Imre atya temetése

2014. november 8. (szombat) 14:39

2014. november 10. (hétfő) 15.00-kor a mosoni Nepomuki Szt. János Plébániatemplomban

Mindenszentek

2014. november 1. (szombat) 13:37

Mindenszentek kialakulásának rövid története:

Halloween... nélkülem - Óvd a szívedet!

2014. október 31. (péntek) 17:13

Sokan a hitüket gyakorló katolikusok közül is szívesen kapcsolódnak be a Halloween ünneplésébe, mert hangulatos, divatos szokásnak érzik. Nem ismerik az ünnep igazi hátterét, nem tudják, hogy a keresztényeknek hitük tanítását is szem előtt kell tartaniuk, nem csupán a divatot vagy a szokásokat. A www.hittansuli.hu oldalról származó alábbi rövid történet ezt világítja meg a kisebb gyermekek számára is jól érthető módon.

A Lourdes-i kápolna és a sóbarlang megáldása a Hildegard óvodában

2014. október 24. (péntek) 11:30

Október 14-én ünnepélyes keretek között áldotta meg dr. Pápai Lajos megyéspüspök a mosonmagyaróvári Hildegard Óvoda melletti Lourdes-i kápolnát, melyet egyházmegyei, önkormányzati és pályázati pénzből újítottak fel a közelmúltban. A szentmisét követően átadták a Hildegard Óvodában elkészült sóbarlangot.

Beszámoló a püspöki szinódus tizennegyedik munkaüléséről – Záró üzenet

2014. október 19. (vasárnap) 21:22

Az Apostoli Szentszék sajtószolgálata által kiadott összefoglaló a rendkívüli szinódus október 18-án délelőtt lezajlott tizennegyedik munkaüléséről, melyen a szinódusi atyák jóváhagyták az üzenetet, amely lezárja a Püspöki Szinódus III. Rendkívüli Közgyűlését.

Léleképítő kirándulás

2014. október 19. (vasárnap) 21:09

2014. október 11-én képviselők, kórustagok, Rozália kör tagjai közül páran kirándulni mentünk Zircre és Veszprémbe.

Ferenc pápa üzenete a missziós világnapra

2014. október 19. (vasárnap) 7:09

A katolikus egyház 1926 óta minden év október harmadik vasárnapján, idén október 19-én megtartja a világmisszió napját.

Szentírás vasárnapja

2014. szeptember 27. (szombat) 9:17

Szeptember utolsó vasárnapján egyházunk különösképpen is ráirányítja a figyelmünket a Szentírásra.

Egyházmegyei családi nap Győrben

2014. szeptember 22. (hétfő) 19:58

Mi is képviseltettük magunkat...