Tegyél el eggyel több befőttet!

2018. október 9. (kedd) 19:00

Tegyél el eggyel több befőttet!Ezzel a mottóval hirdette meg a karitászcsoport nyári-őszi programját Egyházközségünkben. Több célt is kitűztünk: a híveket egyrészt azzal aktivizáltuk, hogy megkértük őket: amikor raknak el befőttet, savanyúságot vagy lekvárt, egy üveggel többet tegyenek el gondolván a velünk élő nehéz sorsúakra.

Mosonmagyaróvár szakrális értékei - fotópályázat a jubileumi évben

2018. október 1. (hétfő) 14:00

Mosonmagyaróvár Szakrális Értékei

Befőttvásár

2018. szeptember 25. (kedd) 20:13

befőttvásár

Cserkészeink Boldogasszonyba zarándokoltak

2018. szeptember 19. (szerda) 14:35

A Magyaróvári Plébániához kötődő Magyarországi Európai Cserkészek Egyesület tagjai zarándoklattal kezdték az idei tanévet. Az eseményről bővebben ITT olvashatunk.

Kántorböjt

2018. szeptember 18. (kedd) 7:00

A héten az őszi kántorböjti napok lesznek szerdán, pénteken és szombaton, aki teheti, ajánlja fel a családok egységéért és közösségünk lelki megújulásáért. A kántorböjt azt jelenti, hogy szerdán és pénteken szigorú böjt van: 3-szor lehet étkezni, 1-szer lehet jóllakni és húsfélétől tartózkodni kell, szombaton enyhített böjt van: 3-szor lehet étkezni, 1-szer lehet jóllakni és húsfélét egyszer lehet fogyasztani. Fontos eleme még az őszinte szentgyónás (ha szükséges), lehetőség szerint vegyünk részt szentmisén, többet imádkozzunk és gyakoroljuk az irgalmasság cselekedeteit!

"Váljunk mások számára az öröm hordozóivá" – búcsúi szentmise a Háromtölgy kápolnánál

2018. szeptember 16. (vasárnap) 19:00

Háromtölgy kápolnaKözel másfél százan gyűltek össze a Fájdalmas Szűzanya búcsújára Magyaróvárról, Mosonból, Bezenyéről a feketeerdei út mentén található Háromtölgy kápolnához. Együtt imádkoztak velünk a Győri Papnevelő Intézet hallgatói is, akik a hétvégét egyházközségünkben töltötték. Az ünnepi szentmisét Juhos Imre, a szeminárium lelki vezetője mutatta be.

Fájdalmas Szűzanya ünnepe - szeptember 15.

2018. szeptember 15. (szombat) 7:00

Mária hét fájdalmát az egyházi év fájdalmaspénteken is számontartja, de ez a nap a nagyböjt ősi liturgikus rendjében mindig megmaradt jövevénynek. Ezért volt szükség önálló ünnepre, amely az emésztő anyai fájdalomnak egyszerre archaikus és szakrális képzetvilágát dicsőíti meg.

Bálint Sándor kitűnő néprajztudós kutatásainak összefoglalója olvasható az alábbiakban

A Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepe - szeptember 14.

2018. szeptember 14. (péntek) 7:00

A Szent Kereszt feltalálásának kultikus hátteréről, legendavilágáról Bálint Sánor néprajztudós összeállítását idézzük az ünnep alkalmából.

A magyarországi katolikus püspökök felhívása az üldözött közel-keleti keresztényekért

2018. szeptember 7. (péntek) 8:00

logo-konferencia-kicsiA Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tagjai és a hívek újra meg újra megrendült lélekkel értesülnek azokról az üldöztetésekről, amelyeket keresztény testvéreink szenvednek el egyes afrikai és ázsiai országokban, valamint másutt, szerte a világban.

Szentmise a Szent Rozália kápolnában

2018. szeptember 4. (kedd) 20:15

img-0282Régi szokás, hogy ha máskor nem is, de a védőszent ünnepén, évente egy alkalommal a kápolnákban szentmisét mutatnak be. A történelmi belváros egyik utcácskájában van a Szent Rozália kápolna. Szeptember 4-én itt gyűlnek össze a hívek, elimádkozzák a rózsafüzért, és részt vesznek a szentmisén. Így volt ez idén is.