Eltemették Bedy Sándor magyaróvári születésű plébánost

2018. augusztus 30. (csütörtök) 19:00

01-1

Szülővárosában helyezték örök nyugalomra Bedy Sándor vértessomlói plébánost augusztus 29-én. Az elhunyt lelkipásztortól paptársai, mai és egykori hívei, családtagjai és barátai, ismerősei vettek búcsút a magyaróvári temetőben. A temetési szertartást megyéspüspöke, Spányi Antal végezte, aki Sándor atya kitartó, csendes munkájának, mély hitének követésére hívta fel az egybegyűltek figyelmét. A plébániatemplomban tartott gyászmisén Bíró László püspök mint hajdani osztálytárs arra kérte a híveket: imádkozzanak új papi hivatásokért.

forrás: http://www.szfvar.katolikus.hu/adattar/papok/bedy-sandorBedy Sándor Mosonmagyaróváron született, szüleivel és testvéreivel a Károlyligetben élt. A győri bencéseknél érettségizett, majd öt évvel később jelentkezett a győri szemináriumba.
1974-ben szentelték pappá. Első állomáshelye Halászi volt, majd káplánként szolgált Győrszentivánban 1975-1976, Győr–Gyárvárosban 1976-1977, Mosonban 1977-1983 között. Lelkész volt Tápszentmiklóson 1983-1987, majd káplán Tatabánya–Bánhidán 1987-1999 közt. Az egyházmegyei határok változásakor, 1993-ban került a győriből a Székesfehérvári Egyházmegye szolgálatába. 1999-től haláláig Vértessomló plébánosa volt, és ellátta Várgesztest és Környét is.

02-103-1gászmise

Papi állomáshelyek forrása: Székesfehérvári Egyházmegye