Városi keresztút

2019. április 15. (hétfő) 19:51

Városi keresztút 2019.

Itassa át lelkünket a Passió szövege

2019. április 14. (vasárnap) 12:00

Virágvasárnap 2019.Virágvasárnap, az Úr szenvedésének vasárnapja. Ma ünnepli az Egyház Krisztus Urunk Jeruzsálembe való bevonulását a húsvéti misztérium beteljesítésére. Egyházközségünk a lúcsonyi kápolnánál gyűlik össze a plébániai szentmise előtt. Itt szentelte meg a barkákat Bodó Zoltán plébános. Both Zoltán diakónus pedig a Jézus bevonulásáról szóló részt olvasta fel a Szentírásból. Cserkészeink a nyári táborozásukhoz fogadtak el adományokat, cserébe barkát adtak a híveknek. A körmenet a kápolnától a belvároson keresztül énekelve vonul át a plébániatemplomba, ahol a Szent Krisztina Női Kar énekelte el a Passiót.

Virágvasárnap máshogy lesz a liturgikus rend templomunkban

2019. április 10. (szerda) 13:00

VirágvasárnapMost vasárnap, április 14-én Virágvasárnap lesz. Ekkor emlékezünk meg Jézus bevonulásáról Jeruzsálembe, amikor hozsannázó tömeg köszöntötte. Ezen a napon a 9 órai szentmise elmarad, mert mindenkit szeretettel hívunk és várunk az ünnepi szentmisére, amely 10.00 órakor kezdődik barkaszenteléssel a lúcsonyi Szent Anna-kápolnánál (egyetem mellett). Majd onnan vonulunk át a templomba, ahol folytatódik szentmisénk. Nagyon jó lenne, ha minél többen ezen a szentmisén vennének részt már belehelyezve önmagunkat is a Nagyhét eseményeibe.

A fotót 2018-ban Hossala Hanna Luca készítette.

Nagyböjti hangverseny második alkalommal.

2019. április 9. (kedd) 19:00

Nagyböjti hangverseny2019. április 8-án, hétfőn este immár második alkalommal volt Nagyböjti hangverseny a templomban. A házigazda, Szent Krisztina Női Kar mellett fellépett a Halmos László Énekegyüttes és a Vissz-Hang Vegyes Kar, valamint a manDALa trió muzsikált.

A koncertről készült fotók ide kattintva tekinthetők meg.

A fotókat Csapó István készítette

III. Magyaróvári keresztút

2019. április 6. (szombat) 19:33

Magyaróvári keresztútImmár harmadik alkalommal tartotta meg egyházközségünk a Magyaróvári keresztutat, hogy a stációkon elmélkedve, imádkozva, énekelve próbáljuk "átélni" Jézus keresztútját, ugyanakkor megmutassuk a "világnak", hogy a húsvéti készülethez a lélek felkészítése is hozzátartozik. Közel harmincan csatlakoztak a közös imádságunkhoz, az Úrért vállalt "áldozathoz". A keresztút a templomból indult 14.00 órakor, és ide tért vissza. Idén egy újabb útvonalat jártunk be.

A fotókat Csapó István készítette
A képek honlapunk Galériájában megnézhetők ide kattintva.

Magyaróvári keresztút

2019. április 4. (csütörtök) 8:30

Magyaróvári keresztútEgyházközségünk az idei nagyböjtben is megszervezi a Magyaróvári keresztutat április 6-án, szombaton. Több célja is van ennek a zarándoklatnak: elsősorban az imádságok révén átelmélkedjük Krisztus szenvedéseit, egyúttal erőt meríthetünk saját életünkhöz is. Az út során megismerkedünk a városrész szakrális emlékeivel. Olyan szobrokat, épületeket is felkeresünk, amelyek mellett a hétköznapok rohanásában elsuhanunk. A Magyaróvári keresztút egyben egy hitvallás is a városban: tanúságot teszünk jelenlétünkkel, imádságunkkal hitünkről, Egyházunkról, Istenről. Gyülekező 14 órakor a templomban. Az útvonal:

Közös célokért más-más utakon

2019. április 3. (szerda) 8:00

Lébényben járt a karitászcsoportA lébényi Boldog Jolán Karitász meghívására a közelmúltban Lébénybe látogatott karitászcsoportunk. A hanyi városban egy picit korábban alakult meg a karitászcsoport. Öt egyházközség híveit fogják össze, és öt településen tevékenykednek. Az országos akciók mellett számtalan helyi kezdeményezést is vállalnak. Ezeket mutatta be Elek Istvánné, aki a csoportot vezeti.

Tartós szeretet 2019.

2019. április 2. (kedd) 17:00

Tartós szeretetHálás köszönet a hívek nagylelkű adományaiért! A hétvégi Tartós szeretet élelmiszergyűjtés alkalmával közel fél tonna tartós élelmiszert helyeztek el a templom oltáránál. Karitászcsoportunk 65 csomagot juttat el a napokban a velünk élő nehezebb sorsú embereknek. Isten fizesse meg az adományozók jóságát!

Sütésre fel! - pályázzon A plébánia tortája vagy A plébánia süteménye címre!

2019. március 18. (hétfő) 11:00

süteménysütő versenySzeretettel szólítunk meg minden városban lakó vagy városhatáron kívül élő lányt és fiút, nőt és férfit, a sütéssel kedvtelésből foglalkozót és a hivatásos cukrászokat egyaránt, hogy vegyenek részt "A plébánia tortája" elnevezésű megyei szintű egyéni süteménysütő pályázatunkon. Célunk a közösségépítés és a családi kötelékek megerősítése.

Lelkigyakorlat: Dr. Pápai Lajos püspök atya 1. elmélkedése

2019. március 15. (péntek) 21:21