Nagy szeretettel érkeztem - beszélgetés Both Zoltán diakónussal

2018. augusztus 31. (péntek) 8:00

022018. június 16-én szentelte Dr. Veres András megyéspüspök szerpappá Both Zoltánt. Első állomáshelyének a magyaróvári plébániát jelölte ki. Diakónusunk augusztus 1. óta szolgál egyházközségünkben. Bemutatkozott már a szentmiséken, találkozhattunk vele a plébánián, szóba elegyedhettünk vele az utcán. Honlapunkra egy rövid beszélgetést készült Zoltán atyával papi hivatásának alakulásáról, magyaróvári feladatairól.

Eltemették Bedy Sándor magyaróvári születésű plébánost

2018. augusztus 30. (csütörtök) 19:00

01-1

Szülővárosában helyezték örök nyugalomra Bedy Sándor vértessomlói plébánost augusztus 29-én. Az elhunyt lelkipásztortól paptársai, mai és egykori hívei, családtagjai és barátai, ismerősei vettek búcsút a magyaróvári temetőben. A temetési szertartást megyéspüspöke, Spányi Antal végezte, aki Sándor atya kitartó, csendes munkájának, mély hitének követésére hívta fel az egybegyűltek figyelmét. A plébániatemplomban tartott gyászmisén Bíró László püspök mint hajdani osztálytárs arra kérte a híveket: imádkozzanak új papi hivatásokért.

LEENDŐ HÁZASULANDÓKNAK, KERESZTSZÜLŐKNEK - Szentségi felkészítő kurzus

2018. augusztus 28. (kedd) 20:30

Olyan egyetemistáknak, illetve felnőtteknek indítunk felkészítő tanfolyamot (katekumenátus), akiket nem kereszteltek meg gyermekkorukban vagy nem voltak elsőáldozók, illetve bérmálkozók. A tanfolyamról, szentségi felkészítőről a plébánián lehet érdeklődni, illetve a szentmisék előtt és után itt a templomban. Szeptember közepén szeretnénk elindítani a kurzust. Leginkább a házasságkötéshez és különösen keresztszülőség vállalásához van szükség a szentségek pótlására.

Hivatali órák:
hétfő, szerda, csütörtök: 9-12-ig
péntek: 9-12 és 15-17.30-ig
kedd: SZÜNNAP

Telefon: +36-96/205-050

Email: magyarovar.plebania @ gmail.com

Cím: 9200 Mosonmagyaróvár, Szent László tér 1.

„Te az enyém vagy, és én teljesen a Tiéd”

2018. augusztus 22. (szerda) 21:15

001A templombúcsú ünnepén egész napos szentségimádást volt templomunkban. Ugyan év közben is nyitva áll a templom, bárki betérhet, most mégis különleges volt a nap, hiszen a kihelyezett Oltáriszentség előtt lehetett imádkozni. A magyaróváriak mellett több helyről, így Mosonból, Kimléről és Lébényből is érkeztek hívek. A szentmisék mellett volt zsolozsma, rózsafüzér, ifjúsági imaóra, de volt lehetőség a csendes adorációra is. Az elmélkedéseket Melo Lajos domonkos szerzetes, a római Santa Maria Maggiore-bazilika magyar gyóntatója tartotta.

ml aldas

Hittel térdet kell hajtanunk a szent kereszt előtt

2018. augusztus 21. (kedd) 6:00

04-1

Augusztus 20-én az esti szentmisén nem csak államalapító Szent István királyunkról emlékeztünk meg. Ezen a szentmisén áldotta meg az új kenyeret Bodó Zoltán plébános hálát adva a gabonáért és azokért, akiknek köszönhetjük, hogy napról napra asztalunkra kerül a kenyér.

Zarándoklat az Akócsmalmi Máriához

2018. augusztus 16. (csütörtök) 8:00

01Rózsafüzért imádkozva, Mária-éneket énekelve zarándokoltak a belvároson át a magyaróvári hívek az Akócsmalmi Máriához Szűz Mária mennybevételének főünnepén. Régente eddig kísérték a hívek Nagyboldogasszony napján a közeli Boldogasszonyba induló zarándokokat. A körmenet egyben hitvallás is a városban, hiszen a különleges látvány megakasztotta egy pillanatra az utcai beszélgetéseket, a zebránál az autók megálltak.

Hivatali szünet

2018. augusztus 13. (hétfő) 11:10

Augusztus 13-17. között hivatali szünet lesz a plébánián.

Betegellátást a mosoni plébánián (06-96-2018-019) kérjenek!

Megértésüket köszönjük!

Tegyél el eggyel több befőttet!

2018. július 31. (kedd) 8:00

c-caitas-logoTegyél el eggyel több befőttet! – címmel felhívással fordul a magyaróvári hívekhez az egyházközség karitászcsoportja. Október 7-én tartanak egy befőtt vásárt. Szeptember 29-én és 30-én, szombaton és vasárnap várják majd a hívek lekvár, savanyúság vagy egyéb befőttjeit, amelyeket a következő vasárnap adomány fejében meg lehet vásárolni. Viszont már most kérik a Kedves Híveket, hogy amikor lekvárt, szörpöt vagy savanyúságot tesznek el, egy üveggel rakjanak többet, amelyet felajánlhatnak majd a karitász javára.

Jubiláns házaspárok hálaadása a győri székesegyházban

2018. július 31. (kedd) 7:30

szuzanyakep-kicsi-n2018. szeptember 1-jén, szombaton 10 órai kezdettel Veres András győri megyéspüspök hálaadó szentmisét mutat be a jubiláló házaspárok részvételével a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban. A szervezők szeretettel hívják és várják azokat a Győri Egyházmegye területén élő házaspárokat, akik római katolikus templomban történt házasságkötésük kerek évfordulóját ünneplik (5., 10., 15., 20. ...) Jelentkezni augusztus 6-ig lehet a lakóhely szerint illetékes plébánián. A szentmisét követően a főpásztor vendégül látja a jubiláló házaspárokat a Püspökvárban.

Neked mi a falatka kenyered, Testvér? - gondolat a vasárnapi prédikációból

2018. július 30. (hétfő) 9:30

Mindenkinek van egy falatka kenyere: a meghallgatás, a segítés, az együtt könnyezés. "Van itt egy fiú, akinél öt kenyér és két hal van, de mi az ennyinek?" - szólt András apostol, Péter testvére a vasárnapi evangélium szerint. Meghallgatnék, segítenék, együtt könnyeznék. De a családomra is alig jut időm. De mi az ennyinek? Hogyan jutna a közösségre, annak tagjaira is idő, energia? Ahogy Jézus az öt kenyeret és a két halat megszaporította, és több mint ötezer ember lakott jól, úgy velünk is, a mi falatka kenyerünkkel is csodát tud tenni. Ha felajánljuk a falatka kenyerünket.

Vajon Neked mi a falatka kenyered, Testvér, amellyel Jézus csodát tud tenni?