Liturgikus rend Jézus születésének (Karácsony) főünnepén és nyolcadában

január 1. Szűz Mária, Isten Anyja főünnepe: 8.00, 10.30, 18.00

Hivatali szünet

2018. december 19. (szerda) 7:30

December 20-tól január 2-ig nem lesz ügyfélfogadás a plébánián, csak sürgős esetben szíveskedjenek keresni (haldoklót ellátni, temetést bejelenteni).

Beszélgessünk egy pohár forralt bor mellett - adventi karitász akció

2018. december 17. (hétfő) 13:30

Adventi karitászporgramIdén immár második alkalommal rendezte meg egyházközségünk karitászcsoportja adventi programját "Beszélgessünk egy pohár forralt bor mellett" címmel. A háziasszonyoknak köszönhetően sok finom süteményt kínálhattunk a forralt bor és a tea mellé, de kaptunk mézet, narancslekvárt, ilatos mécsest is. Emellett volt falinaptár és Szent Gotthárd emlékévre készült gyertya is. Az adományokért adományt kaptunk, amelyet karitászcsoportunk céljaira használunk fel. A hívek nagylelkű adományaiból 135.215 forint, valamint 5 euró és 90 cent gyűlt össze.

Beteglátogatóban a Karitász

2018. december 16. (vasárnap) 18:00

Katolikus Karitász

Egyházközségünk karitászcsoportja pénteken elkísérte Zoltán atyát. A plébánosunk ugyanis ekkor kereste fel azokat az időseket, akik már nem tudnak eljönni a templomba. Régóta végzik a lelkipásztorok a betegek látogatását. Most ehhez csatlakozotak a hívek nevében a karitász önkéntesei. Apró figyelmességet adták a szépkorúaknak és az őket gondozóknak. Közösen imádkoztak, a betegek magukhoz vehették az Oltáriszentséget.

Ha valaki életkora miatt már nem tud rendszeressen eljárni a templomba, de

Hazatért az atyai házba Nagy József korábbi magyaróvári plébános

2018. december 12. (szerda) 5:50

Hazatért az atyai házba Nagy JózsefVeres András győri megyéspüspök az Egyházmegye papsága és a gyászoló rokonság nevében fájdalommal, de a feltámadásba vetett hittel tudatja, hogy Nagy József székesegyházi kanonok, nyugalmazott plébános életének 82., papságának 58. évében szentségekkel megerősítve 2018. december 10-én elhunyt. Nagy József atyát december 18-án, kedden Kapuváron kísérjük utolsó földi útjára, a Fő téri Szent Anna-templomban 11 órakor kezdődő gyászmisét követően.

Egyházközségi bál - 2019.

2018. december 10. (hétfő) 9:00

a kép forrása: https://budapestpartyservice.hu/ajanlott-ultetesi-formak-teritekek/Egyházközségünk ismét megrendezi jótékonysági bálját a HOSPICE javára 2019. január 12-én 19.30 órai kezdettel. Jegyek december 4-től a plébánián igényelhetők, és lefoglalhatók akár telefonon is.

Szentmiseszándékok a következő esztendőre

2018. december 9. (vasárnap) 20:30

szentmiseszándékMár lehet kérni szentmiseszándékokat hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért! A szentmiseszándékok összevonva is érvényesek!

Felajánlás a hittanosoktól

2018. november 25. (vasárnap) 19:00

Harmadikosok osztálymiséjeIdén a tananyag mellett a tanév során egy-egy témának szentelik a hónapot egyházközségünk hittanosai. Mivel Szent Erzsébet liturgikus ünnapnapjához kapcsolódik a karitász gyűjtés, ezért november is erről szólt az iskolákban. Egyházközségünk karitászcsoportja felkereste az iskolákat, és beszélgettek a hittanosokkal a szeretszolgálatról. A diákok azonban készültek is a mai vasárnapra.

Öltöztessen téged az Úr új emberré – beöltöztek a mosonmagyaróvári kispapok

2018. november 25. (vasárnap) 18:00

beöltözésSzombaton tartotta a győri és a szombathelyi egyházmegye a beöltözést a győri székesegyházban. A másodéves papnövendékek ekkor kapják meg a papi ruhát, a reverendát. Két mosonmagyaróvári kispap, a magyaróvári Palatinus Kristóf és a mosoni Gulyás Vilmos is első alkalommal ölthette magára a szent öltözéket.

Egyházközségi hozzájárulás

2018. november 22. (csütörtök) 8:00

Tisztelettel és szeretettel felhívom azon testvérek figyelmét, akik még nem rendezték az idei egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adó), hogy megtehetik azt a plébánián hivatali időben. Felhívhatjuk ezzel kapcsolatban szomszédjaink, ismerőseink figyelmét is, különösen azokét, akik nemrég költöztek egyházközségünk területére. Azoknak pedig, akik már rendezték Isten fizesse meg százszorosan és ezúton is köszönöm elkötelezettségüket!