Öltöztessen téged az Úr új emberré – beöltöztek a mosonmagyaróvári kispapok

2018. november 25. (vasárnap) 18:00

beöltözésSzombaton tartotta a győri és a szombathelyi egyházmegye a beöltözést a győri székesegyházban. A másodéves papnövendékek ekkor kapják meg a papi ruhát, a reverendát. Két mosonmagyaróvári kispap, a magyaróvári Palatinus Kristóf és a mosoni Gulyás Vilmos is első alkalommal ölthette magára a szent öltözéket.

Az ünnepélyes bevonuláskor öltönyben, kezükben az összehajtott reverendával vonultak be a másodévesek a székesegyházba. A szentmise elején Dr. Veres András megyéspüspök áldotta meg a papi ruhákat. Vesse le rólad az Úr a régi embert cselekedetével – szólította fel sorban a kilenc kispapot a főpásztor. Egyúttal levették a zakót és a nyakkendőt mint a világi élet jelképét, majd magukra vehették a földig érő, fekete papi öltözéket, a reverendát, miközben a megyéspüspök így imádkozott: Öltöztessen téged az Úr új emberré, aki Isten hasonlóságára tiszta, igazságban és szentségben alkotott új teremtmény, az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében. Ámen

beöltözésbeöltözés

Rokonok, barátok, ismerősök, az egyházközségek hívei együtt ünnepeltek a kispapokkal. A prédikációban András püspök elmondta: Jézus magasra emelte a házastársi kapcsolatot, a férfi és a nő szeretetszövetségét, ő mégsem ezt az életformát választotta. Az Atya iránti szeretete teljesen magával ragadta őt. Éppen ezért állíthatjuk: Isten rendkívüli szeretete nélkül nem lehet sem megélni, sem megérteni a papi életformát. A cölibátus valójában elővételezi a feltámadott életállapotot, mert a pap a feltámadt Krisztushoz tartozik. Jézus azt mondja: a feltámadás után nem házasodnak az emberek, hanem élnek mint Isten angyalai.

beöltözésA pap életformája miatt jel a világban, olyan ruhát visel, ami szintén jel. A papi ruha jelzi a lefoglaltságot, az odaadottságot. Részetekről is egy elköteleződést kell, hogy jelentsen ez a cselekedet. Nem egy homályos gondolat, hogy talán pap szeretnék lenni, hanem az első lépés az elköteleződés irányába. Én Krisztust választom, mert érzem, kiválasztott, és meghívott az Ő közvetlen szolgálatára. Akik felölti a papi ruhát, kell, hogy érezzék át egymás iránt a tiszteletet, szeretetet és felelősséget, hogy egymást segítve haladjunk azon a lelki érés útján, ami elvezet a papszenteléshez – hívta fel jövendő munkatársai figyelmét az apostolutód.

beöltözés

Krisztus egyre mélyebb megismerése el fog vezetni a még mélyebb megismerésre. Nehézségek, kísértések, bűnök nem fognak elkerülni benneteket sem, de a legkisebb bűn is egész biztosan fájdalommal fog eltölteni, ha él benned az őszinte szeretet, az Isten felé való vágyakozás. Krisztus embere életével, ruhájával jel kell, hogy legyen a világban, és egyre inkább szent életével rá kell, hogy bizonyítsa a világra bűnösségét. Éljen bennetek az Isten iránti szeretet, az a törekvés, hogy mindig megfeleljetek annak akaratának, aki meghívott titeket – fogalmazott a főpásztor.

beöltözésbeöltözés

beöltözés