Hazatért az atyai házba Nagy József korábbi magyaróvári plébános

2018. december 12. (szerda) 5:50

Hazatért az atyai házba Nagy JózsefVeres András győri megyéspüspök az Egyházmegye papsága és a gyászoló rokonság nevében fájdalommal, de a feltámadásba vetett hittel tudatja, hogy Nagy József székesegyházi kanonok, nyugalmazott plébános életének 82., papságának 58. évében szentségekkel megerősítve 2018. december 10-én elhunyt. Nagy József atyát december 18-án, kedden Kapuváron kísérjük utolsó földi útjára, a Fő téri Szent Anna-templomban 11 órakor kezdődő gyászmisét követően.

Nagy József atya 1937. július 11-én született Kapuváron. Győrött szentelték pappá 1961. június 18-án. Segédlelkészként szolgált Fertőszentmiklóson, a soproni Szent György Plébánián, Győrszentivánon, valamint a győri Szent Imre Plébánián.

1979-ben már mint plébános került vissza Győrszentivánra, ahol egy teljes évtizeden át szolgálta a rábízottakat. 1989-től nyugalomba vonulásáig a magyaróvári plébánia vezető lelkipásztora volt.

Nyugdíjasként a Szent Imre templomban vállalt kisegítést: gyóntatott, ő mutatta be a vasárnap esti szentmisét.

Az idei Advent már az Úr valóságos eljövetelét, az örök élet "Betlehemét" hozza el számára! Imádkozzunk érte!

forrás: a Győri Egyházmegye honlapja