Felajánlás a hittanosoktól

2018. november 25. (vasárnap) 19:00

Harmadikosok osztálymiséjeIdén a tananyag mellett a tanév során egy-egy témának szentelik a hónapot egyházközségünk hittanosai. Mivel Szent Erzsébet liturgikus ünnapnapjához kapcsolódik a karitász gyűjtés, ezért november is erről szólt az iskolákban. Egyházközségünk karitászcsoportja felkereste az iskolákat, és beszélgettek a hittanosokkal a szeretszolgálatról. A diákok azonban készültek is a mai vasárnapra.

Harmadikosok osztálymiséjeA hét során ugyanis csokoládét és édességet gyűjtöttek. Ezeket most elhozták a templomba, és a szentmise előtt átadták a karitászcsoport képviselőjének. Ők juttatják el a támogatott családoknak és a szociális intézményeknek. Ahogy egy harmadikos fiú fogalmazott a hittanórán: "Ha mindenki csak egy kicsit ad, akkor a sok kicsiből nagyon sok lesz." Most is így volt, hisz rengeteg édességet ajánlottak fel hittanosaink. Legyünk rájuk büszkék, hogy ekkora szeretet lakik bennük. A Jóisten fizesse meg sokszorosan jóságukat!

Harmadikosok osztálymiséje

szöveg: Horváth Gábor