Hivatali szünet

2019. szeptember 9. (hétfő) 13:20

Szeptember 13-án, pénteken SZÜNETEL az ÜGYFÉLFOGADÁS a plébániahivatalban. Megértésüket köszönjük!

Szerdán a szentmise a Szent Rozália kápolnában lesz

2019. szeptember 2. (hétfő) 8:00

Szentmise 2018-ban a Szent Rozália-kápolnábanSzerdán, szeptember 4-én tartjuk Palermói Szent Rozália szűz emléknapját, a szentmisénket 18.00 órakor a Rozália kápolnában mutatjuk be (Lotz K. u 2.). Előtte rózsafüzért imádkozunk 17.30-tól. A templomban ezen az estén nem lesz szentmise.

Tanszereket osztott karitászcsoportunk

2019. szeptember 1. (vasárnap) 13:30

Tanszergyűjtés 2019.A Katolikus Karitász  magyaróvári csoportja a hívek adományaiból kb. 160 000Ft értékű tanszert tudott átadni 24 család, illetve 50 gyermek részére iskolakezdési támogatásként. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozó támogatását!

Hétfőn hétkor lesznek a szentmisék

2019. szeptember 1. (vasárnap) 8:00

SzentmiseHétfőnként a reggeli szentmise fél órával korábban lesz a hittanórák beosztása miatt, azaz szeptember 2-től a hétfői szentmisék 7.00 órakor kezdődnek.

Veni Sancte szeptember 8-án

2019. augusztus 31. (szombat) 8:00

Veni SancteSzeptember 8-án, vasárnap, lesz 9.00 órakor a tanévkezdő szentmise, melynek keretében a Szentlélek Úristen segítségét kérjük, hogy világosítsa meg a tanulók értelmét, adjon nekik bölcsességet, kitartást a jó eredmények eléréséhez. Minden diákot szeretettel hívok és várok, különösen a hittanosokat! Ettől kezdve újra lesz 9.00 órakor szentmise.

Szentségi felkészítő tanfolyam indul

2019. augusztus 26. (hétfő) 8:00

Keresztelés a húsvéti vigíliánOlyan egyetemistáknak, illetve felnőtteknek indítunk felkészítő tanfolyamot (katekumenátus), akiket nem kereszteltek meg gyermekkorukban vagy nem voltak elsőáldozók, illetve bérmálkozók. A tanfolyamról, szentségi felkészítőről a plébánián lehet érdeklődni, illetve a szentmisék előtt és után itt a templomban. Szeptember közepén szeretnénk elindítani a kurzust. Leginkább a házasságkötéshez és különösen keresztszülőség vállalásához van szükség a szentségek pótlására.

Szent István királyunk főünnepe

2019. augusztus 23. (péntek) 22:00

Mozgóképes összeállítás Szent István királyunk főünnepének esti szentmiséjéről.

Tanszereket gyűjt karitászcsoportunk

2019. augusztus 19. (hétfő) 15:15

iskolakezdes-karitaszEgyházközségünk karitászcsoportja idén is meghirdeti iskolakezdési akcióját. Jövő szombaton és vasárnap (augusztus 24. és 25.) az esti szentmise végéig fogadjuk a templom bejáratával szemben lévő oltárnál az felajánlásokat.

Olyan jó állapotban lévő iskolatáskát, tornazsákot várunk, amelyre gyermeküknek már nincs szüksége, de másnak még alkalmas lehet a tanévre. Az adományok kiválasztásánál gondoljanak arra, hogy saját gyermekükön, unokájukon szívesen látnák-e. Akinek már nagyobbacska a gyermeke, vagy éppen még nem jár iskolába, hozhat új színes ceruzát, grafitceruzát, tollat, radírt, filctollkészletet stb. is.

Azok a szülők pedig, akik úgy érzik, hogy gyermeküknek, gyermekeiknek szükségük lenne iskolatáskára, tornazsákra, színes- és grafitceruzára, jöjjenek el augusztus 26-án, hétfőn 16 és 19 óra között a Templom utcai közösségi házba, ahol Egyházközségünk Karitászcsoportjának munkatársai várják őket.

Szentmise saját szándékokra

2019. augusztus 18. (vasárnap) 16:00

SzentmiseVasárnap, augusztus 25-én az esti szentmisét ismételten közös szándékra ajánljuk fel. Templomunkban a hátul kihelyezett pulpitusnál lehet szándékot kérni. A borítékra írjuk rá a szándékot és adományunkat helyezzük a borítékba, majd dobjuk a nyílásba. Ebben a szentmisében mindazokért imádkozunk, akik kérik.

Szentmisék Szent István királyunk főünnepén

2019. augusztus 18. (vasárnap) 8:00

Augusztus 20-án, azaz kedden, Szent István királyunk főünnepén reggel 8 órakor és este 18 órakor lesz szentmise templomunkban. Az esti szentmise keretében adunk hálát az új kenyérért. Megáldjuk azt, majd a szentmise után szétosztjuk a Kedves Testvéreknek. Az egy kenyérből való részesedés kifejezi együvé tartozásunkat. Mivel a mosoni városrészben lesz a városi megemlékezés ünnepi szentmisével, ezért DÉLELŐTT NEM LESZ SZENTMISE TEMPLOMUNKBAN. Magam is a mosoni templomban veszek részt a 9.45-kor kezdődő koncelebrált szentmisén.