Közel másfélszáz gyeremek a II. Városi Hittanversenyen

2019. november 13. (szerda) 20:16

Hittanverseny 2019.

Tavaly, a jubileumi évben rendezte meg egyházközségünk első alkalommal a Városi Hittanversenyt. Az akkori nagy sikerre való tekintettel, idén ismét egy vetélkedőre hívtuk a városi hittanosokat. Az 5-6. és a 7-8. osztályos kategóriában is 24-24, háromfős csapat nevezett be, így közel 150 gyermeket vártuk november 8-án a magyaróvári plébániatemplomba.

Egy óra szentségimádás, amely minden nemzetet összeköt

2019. november 10. (vasárnap) 14:30

SzentségimádásEgyházközségünk ezúttal is csatlakozik a vilgáméretű szentségimádáshoz. November 23-án, Krisztus Király ünnepének vigiliáján 17 órakor kezdődik a szentségimádás a plébániatemplomban. Aki teheti, regisztráljon a honlapon!

Egyházközségünk támogatása

2019. november 8. (péntek) 8:00

Szűz Mária királynő és Szent Gotthárd-plébániatemplomTisztelettel és szeretettel felhívom azon testvérek figyelmét, akik még nem rendezték az idei egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adó), hogy megtehetik azt a plébánián hivatali időben. Felhívhatjuk ezzel kapcsolatban szomszédjaink, ismerőseink figyelmét is, különösen azokét, akik nemrég költöztek egyházközségünk területére. Azoknak pedig, akik már rendezték Isten fizesse meg százszorosan és ezúton is köszönöm elkötelezettségüket!

Kerékpáros zarándoklat Lébénybe

2019. november 7. (csütörtök) 6:00

Kerékpáros zarándoklat Lébénybe - 2019.Egyházközségünk szeptember végén szervezte meg őszi, hagyományos kerékpáros zarándoklatát. Ebben az évben az úticél Lébény volt, az ősi Szent Jakab-plébániatemplom, a magyarországi Szent Jakab-út egyik központi szentélye. Egyházmegyénk legrégibb templomának falai évszázadok imáit őrzik. Dr. Makk Zoltán beszámolóját olvashatják.

Liturgikus rend Mindenszentek ünnepén

2019. október 30. (szerda) 8:00

Mindenszentek estéje - 2018. (szerencsi Gábor fotója)Pénteken (november 1.), Mindenszentek főünnepén, amely parancsolt ünnep, 8.00, 10.30 és 18.00 órakor lesznek szentmisék templomunkban. Az esti szentmisét ajánljuk fel az egyházközség elhunyt tagjaiért. Ezt követően megemlékezünk egyházközségünk tavalyi halottak napjától egészen az ideiig elhunyt minden testvérünkről.

Imádkozzunk közösen csütörtökön az elhunyt lelkipásztorokért!

2019. október 29. (kedd) 8:00

Temetőkápolna - Csapó István fotójaCsütörtökön (október 31.), azaz Mindenszentek "előestéjén" 16.00 órakor szeretnénk felkeresni az óvári temető papi és szerzetesi sírjait, hogy együtt helyezzük el virágainkat és mécseseinket az itt eltemetett papokra, szerzetesekre és szerzetesnőkre emlékezve. Mindenkit szeretettel várunk e közös imádságra! Találkozzunk a temető bejáratánál 15.55-kor!

Szentgyónási lehetőség szerdán és csütörtökön

2019. október 29. (kedd) 8:00

gyontatasA héten elsőpéntek lesz, de az ünnepek miatt szerdán 17.15-től és csütörtökön 17.00-tól biztosítok gyónási lehetőséget a szentmise kezdetéig mindazoknak, akik Mindenszentek és Halottak napjával kapcsolatban teljes búcsút szeretnének nyerni elhunyt szerettük vagy a tisztítóhelyen szenvedő lelkek számára. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

Isten fizesse meg az adakozók jóságát!

2019. október 28. (hétfő) 8:00

Magyaróvári plébániatemplomHálásan köszönöm mindazoknak, akik pénzadományukkal támogatták a missziók munkáját. Erre a célra 253 320 forint gyűlt össze plébánia-templomunkban és 21 370 forint a Szent Kereszt-kápolnában. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

Ujhelyis hittanosok is csatlakoztak a világméretű kezdeményezéshez

2019. október 27. (vasárnap) 21:30

Rózsafüzér az UjhelyibenAz Ujhelyi Imre Általános Iskola hatvan hittanosa is csatlakozott október 18-án az Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért felhíváshoz. A világméretű kezdeményezés gyökere Venezuelából indult, és eszmei alapja Szent Pió atya egyik mondása. A kapucinus szerzetes szerint, ha egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért, akkor a világ meg fog változni". Az Ujhelyis diákok az aulában gyűltek össze, és közösön imádkozták a Szentolvasót.

Október 20. Misszók vasárnapja

2019. október 13. (vasárnap) 18:00

fotó: http://papaimisszio.hu/hu/diocese/zone:VilagegyhazOktóber 20-án, vasárnap lesz a Missziók vasárnapja. Szentatyánk ez év októberére rendkívüli missziós hónapot hirdetett, hogy az Egyház "különleges módon élje meg a misszió hónapját, és ezzel ünnepeljük meg XV. Benedek pápa Maximum illud kezdetű Apostoli buzdítása kihirdetésének 100. évfordulóját". Törekedjünk a hónap minden napján imádkozni a missziókért, ugyanakkor a vasárnapi perselyadományunkat is a missziók javára fordítjuk. Legyen nyitott a szívünk a missziók, a missziókban szolgálatot tevő papok és szerzetesek, illetve világi személyek felé!