Nagyböjt 2. vasárnap - konzerv gyűjtés

2020. március 6. (péntek) 11:34

Nagyböjt 2. vasáranpFolytatva nagyböjti lemondásunkat, amikor a velünk élő hajléktalanokra és rászorulókra is gondolunk, a mostani héthez hasonlóan a következő vasárnapra mindenki, aki le tud mondani, aki tud böjtölni, hozzon magával a szentmisére egy tetszőleges konzervet (hal, máj, hús, készétel), amit szíve őszinte szeretetével felajánl egy hajléktalannak, rászorulónak. Mi ezt öszszegyűjtjük és karitászcsoportunk segítségével eljuttatjuk mindazoknak, akik rászorulnak. Az utána lévő héten ismét más csekélységet gyűjtünk majd, és így lesz ez az idei nagyböjtben is.

Gyakoroljuk az irgalmasságot!

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia közleménye

2020. március 6. (péntek) 11:32

MKPKA rájuk bízottakért érzett felelősségtől vezérelve a COVID-19-járvány Magyarországra való betörése után az alábbiakat fogalmazta meg a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a templomokkal, iskolákkal, plébániákkal és a betegellátással kapcsolatban.

Elsőpénteki szentgyónás

2020. március 6. (péntek) 8:00

Elsőpéntek lévén, gyónási lehetőséget biztosítok a szentmise előtt 17.00 órától. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

Elsőpéntek a hónap első péntekje, a Jézus Szíve-tisztelet napja. - Alacoque Szt Margit külön fölszólítást kapott az Úr Jézus Krisztustól, hogy elsőpénteken járuljon szentáldozáshoz. A 9 egymást követő elsőpéntek megtartásához, a nagykilencedhez az Úr külön ígéretet fűzött. Ennek alapján, főként a jezsuiták hatására, a Jézus Szíve-tisztelet legnépszerűbb formája lett az elsőpénteken végzett engesztelő gyónás, szentmise (szövege votív mise Jézus Szent Szívéről) és szentáldozás. Az elsőpéntek következetes megtartása nagy segítség a lelki életben.

Elsőcsütörtöki szentségimádás

2020. március 5. (csütörtök) 8:00

Szemináriumi nyílt nap 2020.Elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk 17.00 órától papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd ezt követően a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük kötelességünknek a hivatásokért végzett buzgó imádságot!

Tavaszi kántorböjt

2020. március 4. (szerda) 7:00

A héten lesz a tavaszi kántorböjt, melynek lényege, hogy az előttünk álló hét szerdáján, péntekén és szombatján szigorú böjtöt tartunk, melyet a plébániai közösségünk lelki megújulásáért ajánlunk fel. Természetesen ez nem kötelező, de Jézus is beszél a böjtről, a böjt fontosságáról keresztény életünkben és Ő maga is böjtölt.

A kántorböjt pontos böjti fegyelme:

Isten fizesse meg az adakozók jóságát!

2020. március 3. (kedd) 21:44

Hildegard ÓvodaA múlt vasárnapi gyűjtésünk eredményeként templomunkban 303.000 forinttal a Szent Kereszt-kápolnában 20.105 forinttal támogattuk a katolikus oktatási intézményeinket, különösen is a Hildegard Óvodát. Hálás szívvel köszönjük adományaikat és Isten fizessen vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

Szentóra

2020. február 28. (péntek) 8:00

SzentóraElsővasárnap lévén szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órától. Ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

Idén is gondoljunk a velünk élő hajléktalanokra, rászorulókra

2020. február 27. (csütörtök) 8:00

nagyböjti lemondásNagyböjti lemondásunk akkor lesz igazán érdemszerző, ha azt valamilyen nemes célra fordítjuk. Ahogy az előző években, úgy idén is gondoljunk a velünk élő hajléktalanokra és rászorulókra! Jó lenne, ha minden héten elhoznánk a templomba egy jelképes ajándékot, melyet nekik ajánlunk fel. Így a következő vasárnapra mindenki, aki le tud mondani, aki tud böjtölni, hozzon magával a szentmisére egy tetszőleges száraztésztát, amit szíve őszinte szeretetével felajánl egy hajléktalannak, rászorulónak. Mi ezt összegyűjtjük és karitászcsoportunk segítségével eljuttatjuk mindazoknak, akik rászorulnak. Az utána lévő héten ismét más csekélységet gyűjtünk majd, és így lesz ez az idei nagyböjtben is. Gyakoroljuk az irgalmasságot!

Szülői értekezlet az elsőáldozók szüleinek

2020. február 24. (hétfő) 8:00

Fotó: Horváth GáborCsütörtökön az esti szentmise után 18.45-kor szülői értekezletet tartunk az elsőáldozók szülei részére itt a templomban. Kérem, hogy feltétlenül jöjjenek el és hozzák magukkal az elsőáldozási adatlapot, amelyet a közelmúltban a hitoktatók kiosztottak. Csak az lehet elsőáldozó, aki ezen az estén leadja a lapot, mivel továbbítanunk kell Győrbe, az Egyházmegyei Hivatalba.

Hamvazószerdával megkezdődik a nagyböjt

2020. február 23. (vasárnap) 12:45

A barka megáldása Virágvasárnap (2019.)Hamvazószerdával (február 26.) elkezdjük húsvéti készületünk Szent Negyvennapját. Ezen a napon jelöljük meg a megszentelt hamuval a Kedves Testvérek homlokát az este 18.00 órakor kezdődő szentmise keretében. Aki teheti, vegyen rész ezen a szentmisén és hamvazószerdán hamvazkodjon!

Szeretettel közlöm a Magyarországra érvényes böjti fegyelmet: