Ó jöjj, ó jöjj, Üdvözítő!

2019. december 20. (péntek) 9:46

2-img-0106-1-csAz adventi koszorú gyertyáit rövid zenés-irodalmi elmélkedésekkel kísréve gyújtjuk meg templomunkban szombat esténként a szentmise előtt. A harmadik, rózsaszínű gyertya a Szent Krisztina Női Kar tagjai gyújtották meg. A várakozásról és örömről szóló versek mellett taizéi dalokat énekelt a kórus.

Szentmisék rendje év végén és újévkor

2019. december 17. (kedd) 14:12

december 31.

16.00 hálaadó szentmise és plébánosi beszámoló (előesti szentmise)

január 1.

8.00, 10.30, 18.00 szentmisék

Hivatali szünet

December 20-tól január 2-ig nem lesz ügyfélfogadás a plébánián, csak sürgős esetben szíveskedjenek keresni (haldoklót ellátni, temetést bejelenteni).

Szentmiseszándékok a következő esztendőre

2019. december 9. (hétfő) 8:00

Mától lehet szentmiseszándékokat hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért! A szentmiseszándékok összevonva is érvényesek!

Angyalos mise hajnalonta

2019. december 4. (szerda) 8:19

Rorate 2019.Régen angyalos vagy aranymisének is nevezték az adventben még sötétben bemutatott szentmisét. Kezdőénekéről (Rorate caeli desuper) roráténak is hívjuk a hajnali misét. Templomunkban advent minden hétköznapján hat órakor aAngelus, azaz az Úrangyala eléneklésével kezdődik az Eucharisztia ünneplése. A templomban csak a főoltáron lévő Szűz Mária szobrot megvilágító lámpák és a gyertyák égnek. A sötét a várakozást jelképezi: várjuk az Üdvözítőt, ahogy várta az Ószövetség népe. Várjuk, hogy földi vándorlásunk során kegyelmeivel elhalmozzon minket. Várjuk, hogy életünk végén magához szólítson. Várjuk, hogy a világ végén újra eljöjjön.

Adományok a Katolikus Karitász javára

2019. december 4. (szerda) 8:00

katolikus-karitasz2006Hálásan köszönöm a Kedves Testvérek együttérzését a rászorulók iránt. A múlt heti Karitászgyűjtésünk eredményeként a 293 080 forintot gyűjtöttünk templomunkban és 12 600 forintot a Szent Kereszt-kápolnában. Ezen kívül a Szent Erzsébet-kenyerekért adományként 182 195 forintot gyűjtött helyi karitászcsoportunk. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

Szentóra papi és szerzetesi hivatásokért

2019. december 4. (szerda) 8:00

A kép forrása: https://777blog.huDecember 5-én, elsőcsütörtök lévén, 17.00 órától szentségimádási órát tartunk papi és szerzetesei hivatásokért könyörögve templomunkban, majd az esti szentmisét is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük felelősségünknek a hivatásokért való buzgó imádságot és áldozzunk erre az időnkből.

Új Ember és Adoremus előfizetések 2020-ra

2019. december 4. (szerda) 8:00

ujemberKérem, hogy a jövő évre szóló Új Ember hetilap, valamint az Adoremus liturgikus kalauz előfizetést december 7-ig jelezzék névvel és elérhetőséggel a plébánián vagy a szentmisék előtt, illetve után a sekrestyében.

Lektorrá avatták kispapunkat Rómában

2019. december 3. (kedd) 17:45

Fotó: Collegium Germanicum et Hungaricum, RómaNovember 23-án, Krisztus Király főünnepének előestéjén admissziót, lektor- és akolitusavatást ünnepeltek a római Collegium Germanicum et Hungaricum elöljárói és növendékei, köztük egyházközségünk kispapja, Fülöp Tamás és a szombathelyi egyházmegyés Rácz Ágoston, akik admisszióban és lektoravatásban részesültek. A szertartást Domenico Sigalini nyugalmazott palestrinai püspök vezette. A szeminaristák beszámolóját az egyházmegyénk honlapjáról vettük át.

Szeretetcsomagok tartósélelmiszerekből

2019. december 3. (kedd) 17:27

Tartósélelmiszer 2019 KarácsonyaAdvent első hétvégéjére hirdette meg egyházközségünk karitászcsoportja a Karácsony előtti élelmiszergyűjtést. A templomunk bejáratával szemben lévő oltárhoz vártuk a Kedves Testvérek felajánlásait. A csomagokat hétfőn állították össze önkénteseink.

Alsós hittanvetélkedő - felhívás

2019. november 26. (kedd) 14:30

Egyházközségünk idén is meghirdeti levelezős hittanvetélkedőjét az alsó tagozat 3. és 4. osztályosainak. Az 1. és a 2. forduló feladatlapját december 1-jén kapják meg, a 3. fordulót pedig december 8-án. A rejtvényeket a szentmisék előtt vagy után lehet elvinni az áldoztatórácsról. Az 1. fordulót advent 2. vasárnapjára (december 8.) kell visszahozni és bedobni az áldoztatórácson lévő dobozba. A 2. és 3. forduló feladatlapját advent 3. vasárnapján (december 16.) kell bedobni a dobozba. Eredményhirdetést advent 4. vasárnapján (december 22.) a 9 órai szentmisén tartunk. Kérjük a határidők betartását, mert későn érkezett megoldásokat nem fogadunk el!