Tanév eleji szentgyónási lehetőség hittanosainknak

2019. szeptember 19. (csütörtök) 8:00

gyontatasFelhívom a hittanosok, valamint szüleik és nagyszüleik figyelmét, hogy a gyerekek tanév eleji gyóntatása szeptember 28-án 9.00 órakor lesz itt a templomban.

Lourdes-ban jártunk - ahol valami mélyen a szívünkben megmozdult

2019. szeptember 17. (kedd) 12:00

Lourdes-i zarándoklat - 2019.2019. augusztus 5-9. között egyházközségünk 39 tagja öt napos franciaországi zarándoklaton vett részt. A Pireneusok lábánál fekvő Lourdes a Szűz Mária-tisztelet egyik leghíresebb zarándokhelye.

Búcsúi szentmise a Háromtölgy kápolnánál

2019. szeptember 16. (hétfő) 10:01

Szentmise a Fájdalmas Szűz ünnepén 2019.Valaha a szűkebb régió kedvelt búcsújáró helye volt a Fájdalmas Szűzanya kápolnája a Háromtölgynél. A Feketeerdő felé vezető út melletti ligetes részben 1892-ben épült fel a kápolna. Az elmúlt években újraéledőben a zarándoklat, amelyre a magyaróvári és a mosoni hívek mellett a szomszédos Bezenyéről is szép számban érkeztek.

24 órás szentségimádás Répcevisen

2019. szeptember 16. (hétfő) 8:00

repcevisMészáros Miklós atya már évek óta szervezi Répcevisen a 24 órás szentségimádást. Ebben az esztendőben szeptember 28-29-én lesz. Ebben az időszakban a hivatalos programokon kívül szívesen várnak imacsoportokat is. Szívesen ajánlom mindenki figyelmébe a lehetőséget és ha több érdeklődő is lenne, megszervezhetünk egy kisbusznyi közösséget, akik elzarándokolnak a szentségimádásra.

Felnőtt katekézis - bármikor lehet csatlakozni

2019. szeptember 16. (hétfő) 8:00

a kép forrása: a Szent István Társulat honlapja. www.szit.huElmélyíteni a hitet? Választ kapni a felmerült kérdésekre? Mindezekre is lehetőség nyílik a felnőtt katekézisek során. Az első alkalom szeptember 18-án, szerdán lesz. Mindenkit szeretettel várunk a Katolikus Közösségi Házba (Lotz Károly u. 2.) 19.00 órakor. A katekézishez bármikor lehet csatlakozni.

További időpontok:

Bérmálkozók! Figyelem!

2019. szeptember 11. (szerda) 8:00

Bérmálás - 2018.

Egyházközségünk várja azon kilencedik osztályos tanulók jelentkezését, akik tavasszal bérmálkozók szeretnének lenni. Ehhez nem kell mást tenniük, minthogy a sekrestyében vagy a plébánián elkérni a jelentkezési lapot. Azt ki kell tölteni, majd írjanak egy rövid motivációs levet arról, miért szeretnének bérmálkozni. Mindezt szeptember 29-ig tegyék meg, mert ezt követően elkezdődik a szentségi felkészítő. Ezt havonta egy-egy szombati alkalmon tartjuk.

Jelentkezés elsőáldozásra

2019. szeptember 11. (szerda) 8:00

Elsőáldozás - 2019.Minden harmadik  osztályos hittanosunk kap a hitoktatójától a hittanórán egy jelentkezési lapot, amely az elsőáldozáshoz kapcsolódik.  Ennek leadási határideje: 2019. szeptember 30. Akik nem adják le ezt a lapot, úgy tekintjük, hogy nem óhajtják gyermekük elsőáldozásban való részesülését.

Szentmise a Háromtölgy kápolnánál

2019. szeptember 10. (kedd) 13:00

Kápolna a Fájdalmas Szűz tiszteletéreSzeptember 15-én emlékezik meg a Katolikus Egyház Máriáról, a Hétfájdalmú Szűzről. Ezen a vasárnap 14.30-kor rózsafüzért imádkozunk a Feketeerdő felé vezető út mentén található Háromtölgy kápolnánál, 15 órakor pedig ünnepi szentmise lesz. Rossz idő esetén a szentmise elmarad.

Szentségimádás és búcsúi szentmise a Szent Kereszt kápolnában

2019. szeptember 10. (kedd) 7:05

Szent Kereszt felmagasztálása-kápolnaSzent Kereszt felmagasztalásának ünnepén, szeptember 14-én egésznapos szentségimádás lesz az ipartelepi, ún. olasz-kápolnában.

Veni Sancte Spiritus - tanévkezdő szentmise

2019. szeptember 10. (kedd) 6:55

Veni Sancte 2019.A Szentlélek segítségül hívásával megkezdődött egyházközségünkben is a 2019-2020-as nevelési év. A nyári szünet után először ünnepeltük az Eucharisztiát 9 órakor. A tanév során újra lesznek diákmisék templomunkban, de bármelyik vasárnapi vagy szombat esti szentmisére várjuk a diákokat és szüleiket.