Egyházközségünk jótékonysági bálja

2020. január 1. (szerda) 8:00

a kép forrása: https://budapestpartyservice.hu/ajanlott-ultetesi-formak-teritekek/Egyházközségünk jótékonysági bálja 2020. január 11-én lesz 19.30 órai kezdettel. A bál bevételét a mosonmagyaróvári HOSPICE javára fordítjuk. Még vannak szabad helyek a bálra. Kérem, hogy január 8-ig jelentkezzenek, akik szívesen részt vennének a bálon és azon a héten csütörtökig mindenki vásárolja is meg a belépőjegyeket a plébánián. A jegy ára 4900Ft, amely tartalmazza a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Amennyiben valaki még felajánlana tombolát,

Házszentelés

2020. január 1. (szerda) 8:00

A kép forrása: http://capitulumlaicorum.blogspot.com/2011/01/vizkereszti-hazszenteles-vizkereszti.htmlAkik szeretnék majd megszenteltetni házukat, lakásukat Vízkereszt ünnepével kapcsolatban, kérem, mihamarabb jelezzék, hogy időpontot tudjunk egyeztetni! Péntektől hivatali időben időpont kérhető. A házszentelés évente ismételhető.

Teljes búcsú nyerhető december 31-én és január 1-jén

2019. december 31. (kedd) 8:00

Karácsony - 2019.December 31-én akik részt vesznek a 16 órakor kezdődő hálaadáson, teljes búcsúban részesülhetnek a szokott feltételekkel, vagyis a kegyelem állapotában vannak (vagy szentgyónáshoz járulnak, ha szükséges) a szentmisén áldoznak és imádkoznak a szentatya szándékára. Az Újév első napján szintén teljes búcsúban részesülhet az a hívő, aki szentmisén vesz rész, szentáldozáshoz járul és a Veni Creator himnusz ünnepélyes eléneklésében az év első napján Isten segítségét kéri az esztendőre. (Január 1-jén minden szentmisében elénekeljük.)

A megfogant élet védelme – A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia körlevele

2019. december 29. (vasárnap) 22:55

Magyar Katolikus Püspöki KonferenciaA Magyar Katolikus Püspöki Konferencia november 13-án kiadott, Megújulás a szeretetben című körlevelében már foglalkozott a megfogant emberi élet védelmének fontosságával, azonban a téma rendkívüli aktualitása miatt szeretnénk külön is hangsúlyozni az Egyház ezzel kapcsolatos álláspontját. Püspök elődeink 1956. szeptember 12-én körlevelet adtak ki, mivel akkor tették rendeletileg lehetővé Magyarországon a művi terhességmegszakítást. Az akkori dokumentum nyelvezete régiesnek tűnhet, azonban tartalmát tekintve semmit sem vesztett időszerűségéből.

Az igaz világosság felragyogása - éjféli szentmise templomunkban

2019. december 26. (csütörtök) 21:10

Karácsony 2019.Az egyházi év egyik legmeghatóbb alkalma az éjféli szentmise karácsonykor. Különleges az időpont, hiszen az éjszaka közepén kerekedünk útnak, hogy felkeressük a templomot azért, hogy köszöntsük a Megváltót. Gyermekkorunk dalait énekeljük, különleges a díszítés. Az ünnep lényegét a szentmise könyörgése tömören megfogalmazza, amikor így fohászkodik a celebráns: "Istenünk, te az igaz világosság felragyogásával tetted fényessé ezt a legszentebb éjszakát. Kérünk, hogy akik Fiad megtestesülésének tündöklő titkát megismertük a földön, az ő örömeit is elnyerjük a mennyben."

Karitászosok advent negyedik hétvégéjén

2019. december 23. (hétfő) 10:38

Negyedik adventi hétvége - 2019.Mozgalmas hétvégét tudhatunk maga mögött egyházközségünk karitászcsoportja: szombaton és vasárnap sátrat állítottunk (köszönet érte a VÜF-nek), és süteményeket (köszönet érte a híveknek), mézet, lekvárt, teát és forralt bort kínáltunk (köszönet érte az adományozóknak). A befolyt összegből egy beteg kisfiút és családját szeretnénk támogatni.

A MOFÉM fúvoszenekar koncertezett templomunkban

2019. december 22. (vasárnap) 21:09

Adventi koncert 2019.Advent negyedik vasárnapjának vigíliáján a MOFÉM Fúvószenekar adott koncertet templomunkban Kovács Tamás József vezényletével. Csapó István képes beszámolója.

Adventi hangverseny templomunkban

2019. december 22. (vasárnap) 20:53

Adventi hangversenyRégóta hagyomány, hogy advent 3. vasárnapját követő hétfőn a város kórusai hangversenyt adnak templomunkban. A karácsonyi készületnem a lélek segítségére van a zene: a dallam és a szöveg segít megérteni az ünnep titkát. A műsoron felcsendült többek közt Kodály Zoltán: Adventi ének, Eliza Edmund Hewit: Ó ne félj, ne rettegj, Harmat Artúr: Ave Regina, Praetorius: Egy zsenge rózsatő című műve, míg összkari műként az Ó jöjj, ó jöjj, Üdvözítő kezdetű dalt hallhatta a közönség. Az est folyamán hat kórus lépett fel:

Ó jöjj, ó jöjj, Üdvözítő!

2019. december 20. (péntek) 9:46

2-img-0106-1-csAz adventi koszorú gyertyáit rövid zenés-irodalmi elmélkedésekkel kísréve gyújtjuk meg templomunkban szombat esténként a szentmise előtt. A harmadik, rózsaszínű gyertya a Szent Krisztina Női Kar tagjai gyújtották meg. A várakozásról és örömről szóló versek mellett taizéi dalokat énekelt a kórus.

Szentmisék rendje év végén és újévkor

2019. december 17. (kedd) 14:12

december 31.

16.00 hálaadó szentmise és plébánosi beszámoló (előesti szentmise)

január 1.

8.00, 10.30, 18.00 szentmisék

Hivatali szünet

December 20-tól január 2-ig nem lesz ügyfélfogadás a plébánián, csak sürgős esetben szíveskedjenek keresni (haldoklót ellátni, temetést bejelenteni).