Járványügyi intézkedés - megfelelő elővigyázatossággal ünnepeljük a szentmiséket

2020. május 4. (hétfő) 14:38

Veres András győri megyéspüspökVeres András győri megyéspüspök a járványügyi korlátozások részleges feloldásával kapcsolatban az alábbi intézkedéseket hozta 2020. május 4-én. A rendelkezések május 4-től további intézkedésig vannak érvényben.

Napi gondolatok Szentmártoni Mihály SJ atyától - JÉZUS BEMUTATJA MENNYEI ATYJÁT

2020. május 4. (hétfő) 9:35

Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor életét adja juhaiért. A béres azonban, aki nem pásztor, akinek a juhok nem sajátjai, otthagyja a juhokat és elfut, amikor látja, hogy jön a farkas. A farkas aztán elragadja és szétkergeti őket. A béres azért fut el, mert béres, és nem törődik a juhokkal. Én vagyok a jó pásztor, ismerem enyéimet, és enyéim is ismernek engem, mint ahogy az Atya ismer engem és én ismerem az Atyát. Életemet adom a juhokért. De más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók. Ezeket is ide kell vezetnem. Hallgatni fognak szavamra, s egy nyáj lesz és egy pásztor. Azért szeret az Atya, mert odaadom az életemet, hogy majd újra visszavegyem. Nem veszi el tőlem senki, magam adom oda, mert van rá hatalmam, hogy odaadjam, és van rá hatalmam, hogy visszavegyem. Ezt a parancsot kaptam az Atyától." (Jn 10,11-18).

Májusi ájtatosság otthon is

2020. május 3. (vasárnap) 21:57

Dicsérendő szent SzűzMájus a Boldogságos Szűzanya hónapja.  Naponta 17.30-kor elimádkozzuk a lorettói litániát. Buzdítok mindenkit, hogy ebben az időpontban otthonainkban is csatlakozzunk az imához és így köszöntsük együtt Égi Édesanyánkat kérve közbenjárását.

ITT találja az ájtatosság szövegét.

Üzenet 7. egyházközségünk elektronikus hírlevele

2020. május 3. (vasárnap) 21:52

Üzenet 7.Megjelent egyházközségünk elektronikus hírlevelének legújabb, immár 7. száma. Remélem, hogy a körülményekhez képest jó testi és lelki egészségnek örvend, és kiadványunk segítséget nyújt a lelki töltekezéshez, illetve lelki egészség megőrzéséhez. Május, a Boldogságos Szűzanya hónapja. Imádkozzuk közösen a litániát 17.30-kor. Feliratkozni név és  ímélcím megadásával, "hírlevélre való feliratkozás" megjelöléssel a címen lehet. A legfrissebb szám INNEN tölthető le.

Maradj otthon - beszélgetés Fülöp Tamás kispapunkkal

2020. április 26. (vasárnap) 8:15

Maradj otthon - beszélgetés Palatinus Kristóf kispapunkkal

2020. április 26. (vasárnap) 8:00

Üzenet 6. egyházközségünk elektronikus hírlevele

2020. április 25. (szombat) 20:56

Üzenet 6.Egy elektronikus hírlevelet szerkesztünk "Üzenet" címmel a járvány idején, melyet elküldünk mindazoknak, akik elküldik nevüket és email (drótposta) címüket a plébánia címére "hírlevélre való feliratkozás" megjelöléssel. Címünk: A kapott címeket csak erre használjuk, majd az utolsó hírlevél után töröljük.

HÚSVÉT VIGÍLIÁJA

2020. április 11. (szombat) 19:31

Nagypéntek

2020. április 11. (szombat) 14:00

Nagypéntek - 2020.Nagypéntek - 2020.

Nagyszombat - Szentmártoni Mihály SJ gondolatai

2020. április 11. (szombat) 9:00

A SZENTLÉLEK EGYESÍTŐ EREJE ERŐSÍTI AZ EGYHÁZAT

Az örömteli Egyházba vetett hit harmadik titka az az igazság, hogy a Szentlélek Úristen csendesen működik benne. Ezt az igazságot éljük meg Nagyszombat csendjében.