Legyen bennünk elegendő hit, odaadás és kitartás

2018. július 4. (szerda) 9:00

img-3457"Zeng a harang hívó szóval" – hangzott fel vasárnap délután a gyülekezési ének. A templom addigra már csordulásig megtelt. Sokszoros ünnep volt: egyrészt vasárnap, másrészt a városi Szent László ünnepség szentmiséje, és az esztendőben diakónusi szolgálatot végző Holpár Balázs atya első ünnepi szentmiséje városunkban.

img-3442Ünnepélyesen vonult be az asszisztencia a hajón át a szentélybe, hogy közösen ünnepelhessük az Eucharisztiát. Bodó Zoltán plébános köszöntőjében felelevenítette: majdnem egy éve egy diakónust köszöntöttünk, majd egy év múlva pedig papként köszöntjük ugyanőt. Arra kérte a frissen szentelt atyát: vegyen példát Szent Lászlóról, és mutasson ő maga is példát. Munkája Isten dicsőségét és a rábízottak javára szolgáljon.

img-3451

"Ünnepelni és hálát adni jöttünk" - kezdte a szentbeszédet Holpár Balázs. Szent László megvalósította a keresztény eszmét, hitelesen rá tudott mutatni Krisztusra. Ez a hasonlóság a nap szentje, Keresztelő Szent János és Szent László király között. "Mind a ketten az életükkel krisztusi értékrendet képviselik, Krisztusra mutatnak" – fogalmazott az újmisés, aki elmondta: egyben a hála szavai is szólnak Istenhez ezért az egy évért, hogy itt lehetett az óvári hívek között, hogy sok szép emléket őrizhet a szívében, hogy sok kegyelemmel áldotta meg a Jóisten ebben az éveben.

"Ki is valójában a szent?" - tette fel a kérdést Balázs atya. Egy meghatározás szerint az, aki a tökéletességre törekszik, híven vallásos és nagyon jámbor. "Szent László buzgón gyakorolta vallását, szerette családját, nem élt kicsapongó, léha életet, megvalósította a lovageszmény példáját továbbadta a hitét, tanúságot tett a Krisztusba vetett mélységes bizalmáról." - mutatta be a lovagkirályt a szónok.

"Vajon megteszünk-e mindent, hogy fiataljainkat elvezessük Szent László útjára? Nagyon fontos szerepe van ennek, hiszen olyan korban élünk, ahol az elmúlt évtizedek során tapasztaltuk, hogy egyre csak gyengül a vallásosság. Láthatjuk, hogy az emberek nem úgy élik meg vallásosságukat, ahogy őseink megélték. Legyen bennünk elegendő hit, odaadás és kitartás, amely értékek Szent László királyt is jellemezték." – hívta fel a figyelmet az újmisés.

"Kérjük Szent László király közbenjárását keresztény életünkre, hogy mindig meghatározó legyen a hit, a példamutatás és a bizalom, melyek segítsenek bennünket abban, hogy életünkön keresztül egyre több embert tudjunk Krisztus nyája közé terelni, egyre több ember előtt tudjunk tanúságot tenni a hitünkről, a hovatartozásunkról. Kérjük Isten áldását, hogy ezzel az áldással tudjuk építeni a jövőnket mint keresztények és magyarok." – zárta fohászával prédikációját Balázs atya.

img-3471A szentmise végén Bodó Zoltán plébános köszönte meg a szolgálatot, és új állomáshelyén végzett szolgálatára Isten áldását kérte. Ajándékként a szentmise perselybevételét nyújtotta át a frissen szentelt papnak. Ezt követően Balázs atya is hálát adott az itt eltöltött esztendőért, azért, hogy a közösség részese lehetett. "Sok jósággal, szeretettel ajándékozott meg a Jóisten rajtatok keresztül" - mondta, majd újmisés áldásában részesítette a közösséget.

img-3476

Szöveg: Horváth Gábor