Hittel térdet kell hajtanunk a szent kereszt előtt

2018. augusztus 21. (kedd) 6:00

04-1

Augusztus 20-én az esti szentmisén nem csak államalapító Szent István királyunkról emlékeztünk meg. Ezen a szentmisén áldotta meg az új kenyeret Bodó Zoltán plébános hálát adva a gabonáért és azokért, akiknek köszönhetjük, hogy napról napra asztalunkra kerül a kenyér.

A szentmisén Both Zoltán prédikált. A diakónus elmondta: Amikor Szent István király alakja megjelenik előttünk, észrevesszük: egy szükséghelyzetben került hatalomra. A kiút a kereszténység volt.

03-1Ezen a főünnepen az Egyház az okos emberről szóló példabeszédet olvastatja, aki házát sziklára építette. Zoltán atya párhuzamot vont Szent István alakjával, aki országát sziklára építette. Péterre, a sziklára, hiszen II. Szilveszter pápától térítőket kért, és azt, hogy keresztény alapokra építhesse az országot. Szent István óta a magyarság és a kereszténység annyira egybeforrt, hogy csak együtt tud létezni. Folytatni kell Szent István útját: hittel térdet kell hajtanunk a szent kereszt előtt – hangsúlyozta Zoltán atya.

Európát idegen isten hívei támadják. Most rajtunk a sor, hogy megpróbáljunk segíteni Európán, hiszen ezer éve ők segítettek fennmaradnunk azzal, hogy keresztények lettünk. Most nekünk kötelességünk és feladatunk támogatni nyugatot, és visszavezetni a kereszténységre. Jó alkalom a készület ideje és az Eucharisztikus Kongresszus arra, hogy megmutassuk azt, hogy milyen a krisztusi út – fogalmazott a diakónus.

01-105-1

A szentbeszédet követően áldotta meg az új kenyeret Bodó Zoltán plébános, majd a szentmise után mindenki vehetett belőle egy falatot  a templom kapujában.

06-1

Az áldás szövege a Praeorator – Liturgikus vezérkönyvből

Könyörögjünk! Istenünk, gondviselő Atyánk! Mindennap kértük tőled a mindennapi kenyeret, és ma ez évben kapott ajándékodként oltárod elé hoztuk az ÚJ KENYERET!

Hálánk jele, amikor rá Szent Fiad jelét rajzoljuk, és hálás szívvel, örömmel fogyasztjuk.02-1

Nemcsak kérni, de megköszönni is akarjuk a mai napon az új kenyeret Neked, aki gondunkat viseled.

Hálát adunk mindazok munkájáért, akik szántottak – vetettek – arattak- szállítottak – őröltek – dagasztottak – sütötték – hogy illatos ajándékod mindennap asztalunkra kerüljön.

Fogadd Urunk érte köszönetünket, és ÁLDD MEG – asztalunkra került kenyerünket mennyei áldásoddal, hogy hálás lélekkel fogyasztva, érte neked és embertársainknak hálát adva, testünk-lelkünk gyarapodására szolgáljon.

A mi Urunk, Jézus Krisztus, által, aki nekünk mindennapi kenyerünk, örök életünk és üdvösségünk, és aki Veled él és uralkodik mindörökkön örökké.

Ámen.

szöveg és fotó: hg