Közös célokért más-más utakon

2019. április 3. (szerda) 8:00

Lébényben járt a karitászcsoportA lébényi Boldog Jolán Karitász meghívására a közelmúltban Lébénybe látogatott karitászcsoportunk. A hanyi városban egy picit korábban alakult meg a karitászcsoport. Öt egyházközség híveit fogják össze, és öt településen tevékenykednek. Az országos akciók mellett számtalan helyi kezdeményezést is vállalnak. Ezeket mutatta be Elek Istvánné, aki a csoportot vezeti.

Lébényben járt a karitászcsoport

Lébényben járt a karitászcsoportA mi részünkről Kránitz Péter ismertette tevékenységünket, kiemelve azokat, amelyek Magyaróvárra jellemzőek. A kötetlen beszélgetést követően Gulyásné Kaszás Marianna mutatta be az Árpád-kori templomot. A lelki nap a szentmisével folytatódott, amelyet Gőgh Tibor plébános mutatott be, a prédikációt Bodó Zoltán plébános mondta, aki életünk igenjeiről és nemjeiről elmélkedett.

Lébényben járt karitászcsoportunk Lébényben járt karitászcsoportunk

Lébényben járt karitászcsoportunkLébényben járt karitászcsoportunk

A két karitászcsoportnak közös a célja: az időseket, rászorulókat támogatja az egyházközségek híveinek segítségével. Az azonos programok mellett jó néhány eltérő akciót is megismerhettünk mindkét oldalon. Ezek inspirálhatnak minket arra, hogy más utakat járva kiszélesítsük feladatainkat.

Lébényben járt karitászcsoportunkLébényben járt karitászcsoportunkLébényben járt karitászcsoportunk

Szöveg és kép: hg