Ünnepi püspöki szentmise november 11-én 10 órakor

2018. november 7. (szerda) 7:00

Veres András győri megyéspüspök mutat be szentmisétNovember 11-én, vasárnap 10.00 órakor ünnepi püspöki szentmise lesz, amelyet élőben közvetít templomunkból a Magyar Katolikus Rádió, a Kossuth Rádió és Bonum Televízió. Ez annak köszönhető, hogy a Szentszéktől kapott teljes búcsúról szóló rendelkezés mellé Dr. Veres András megyéspüspök úr külön engedélyt kapott, hogy templomunkban pápai áldásban részesítse a megjelenteket (amely teljes búcsúval jár), de ez az áldás mindazokra érvényes, akik a tömegkommunikációs eszközökön keresztül kapcsolódnak be szentmisénkbe.

Ezt követően püspök úr megáldja a felújított Szent Gotthárd kápolnánkat és elhelyezi ott az ereklyét, majd pedig a Hospice házat is megáldja. Nagyon örülnék, ha minél többen vennénk részt ezen a szentmisén és buzdítsuk idős, beteg ismerőseinket, akik már nem tudnak eljönni a templomba, hogy a rádió, illetve televízió által kapcsolódjanak be szentmisénkbe és imádkozzanak együtt velünk ebben a számunkra jubileumi esztendőben! Ezen a napon 9.00-kor nem lesz szentmise!