2018. október 9. (kedd) 19:00

Tegyél el eggyel több befőttet!Ezzel a mottóval hirdette meg a karitászcsoport nyári-őszi programját Egyházközségünkben. Több célt is kitűztünk: a híveket egyrészt azzal aktivizáltuk, hogy megkértük őket: amikor raknak el befőttet, savanyúságot vagy lekvárt, egy üveggel többet tegyenek el gondolván a velünk élő nehéz sorsúakra.

Tegyél el eggyel több befőttet!

Így 112 üveg gyűlt össze a templomban. Már eleve úgy hirdettük meg az akciót, hogy ezeket meg lehet vásárolni. A befolyt összeget pedig a városban élő rászorulókra fordítjuk.

Október 7-én, egy kellemes vasárnapon állítottuk fel a standot. A hívek négy szentmisén válogathattak a klasszikus baracklekvárból, csemegeuborkából, de voltak különlegességek, mint a berkenye- vagy a bodzalekvár.

Tegyél el eggyel több befőttet!Tegyél el eggyel több befőttet!

A hívek nagylelkűségének köszönhetően 139 165 forint adomány gyűlt össze. Isten fizesse meg jóságulkat!

szöveg: Horváth Gábor

fotók: Csapó István, Horváth Gábor