Lelki fröccs a Volután II.

2019. június 25. (kedd) 11:00

Karitász a VolutánBő másfél évtizeddel ezelőtt jártam a Művészetek Völgyében. Az egyik templom mellett volt egy sátor, amelyre kiírták: LELKI FRÖCCS. No ezt jó lesz megnézni – gondoltam magamban. A segítők elárulták: a zsákban szentírási idézetek vannak, a lelki útravaló mellé pedig jár egy gondolatnyi bor picike szódával.

Amikor megalakult a Magyaróvári Egyházközség karitászcsoportja, eszembe jutott ez az élmény: milyen jó lenne megvalósítani Mosonmagyaróváron is. Kettős célja van az akciónak: a legfontosabb az, hogy hirdessük Isten igéjét, ezért kerestünk olyan idézeteket a Bibliából, amelyek kedvesek számunkra. Olyanokat, amelyek erőt adnak, amelyek vigasztalnak, amelyek kifejezik az örömet.

Karitász a Volután Karitász a Volután

A másik cél, hogy karitászcsoportunk megjelenjen a nyilvánosság előtt. Bemutatkozhassunk, hogy az Egyháznak ilyen arculata is működik a városban, az Egyházközségben. A választás a Volutára esett, hiszen ez az a fesztivál plébániánk területén, amely nagy tömegeket mozgat, és nem utolsó sorban fröccsszeznban van.

2018 után idén is kértünk helyet a szervezőktől, vittük a szentírási idézeteinket és a fröccsalapanyagot is, hiszen a katolikus élet nem nélkülözi a humort.

Fotók: Csapó István

Szöveg: Horváth  Gábor