BÉRMÁLKOZÓK, figyelem!

2021. szeptember 9. (csütörtök) 8:00

bermalkozasTisztelettel értesítem azokat a kilencedikeseket, akik szeretnének bérmálkozók lenni, hogy a sekrestyében, illetve a plébánián átvehető jelentkezési lap kitöltésével, egy rövid motivációs levél megírásával és a hetedikes, illetve nyolcadikos szentmisenaplóval jelentkezhetnek a szentségi felkészítőre szeptember 26-ig, mert utána elkezdjük a felkészülést havonta egy szombat délelőtt.

ELSŐÁLDOZÓK, figyelem!

2021. szeptember 9. (csütörtök) 8:00

elsőáldozásA hitoktatók a hittanórákon minden harmadikos gyermeknek kiosztanak elsőáldozásra való felkészítővel kapcsolatos jelentkezési lapot, melynek a leadási határideje szeptember 30. Akik nem adják le ezt a lapot, úgy tekintjük, hogy nem óhajtják gyermekük elsőáldozásban való részesülését.

Szentségi felkészítő

2021. szeptember 8. (szerda) 8:00

kereszteles-husvet-vigiliajanOlyan egyetemistáknak, illetve felnőtteknek indítunk felkészítő tanfolyamot (katekumenátus), akiket nem kereszteltek meg gyermekkorukban vagy nem voltak elsőáldozók, illetve bérmálkozók. A tanfolyamról, szentségi felkészítőről a plébánián lehet érdeklődni, illetve a szentmisék előtt és után itt a templomban. Szeptember közepén szeretnénk elindítani a kurzust. Leginkább a házasságkötéshez és különösen keresztszülőség vállalásához van szükség a szentségek pótlására.

Szentségimádás a NEK idején templomunkban

2021. szeptember 6. (hétfő) 16:37

Forrás: iec2020.huVasárnappal elkezdődött a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus, amely az egész katolikus világ egyik kiemelkedő eseménye, de különösen hazánknak egy nagy ajándék.

Vándorlásunk társa lett - Három helyszínen szervezett szeretetvendégséget a Győri Egyházmegyei Karitász

2021. szeptember 5. (vasárnap) 13:30

forrás: KisalföldCsaknem 300 rászorulót vendégelt meg a Győri Egyházmegyei Karitász egyházmegyénk területén szeptember 4-én, szombat délben a budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus nulladik napján. A program egyúttal része volt egy országos szeretetvendégségnek a NEK Titkárság és a Katolikus Karitász együttműködésében.

2021. szeptember 4. (szombat) 7:00

2021. szeptember 3. (péntek) 7:00