Nagyböjti lelkigyakorlat

2023. február 22. (szerda) 16:53

2023. február 22-23-24-én, azaz Hamvazószerdán, csütörtökön és pénteken tartjuk nagyböjti lelkigyakorlatunkat, melynek vezetője Végerbauer Richárd, rektorhelyettes, teológiai tanár, prefektus.

Megújult Mosonszolnok templomának tornya is

2023. január 27. (péntek) 12:50

keszult-magyarorszag-korm-tamogatasaval-2021-1

Magyarország Kormánya és a Mosonszolnoki Önkormányzat jóvoltából, valamint a hívek adományából megújult a mosonszolnoki plébániatemplom tornya és a vízelvezetés a templom körül.

Nyitott hétvége a szemináriumban

2023. január 20. (péntek) 12:00

Ökumenikus imahét

2023. január 14. (szombat) 12:58

Január 16 – 20 között tartjuk az ökumenikus imahetet a Krisztushívők egységéért. Ebben az esztendőben az imahét mottója: "Tanuljatok meg jót cselekedni, törekedjetek az igazságra!" (Ézs/Iz 1,17).

Újévi jókívánság

2023. január 2. (hétfő) 10:17

Istentől megáldott Újesztendőt kívánok!

dsc00013u

Karácsonyi üdvözlet

2022. december 24. (szombat) 18:00

"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki őbenne hisz, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. Mert nem azért küldte Isten a Fiút a világba, hogy elítélje a világot, hanem hogy üdvözüljön általa a világ."

(Jn 3,16-17)

Adventi gondolatok minden napra

2022. november 28. (hétfő) 11:23

Az adventi időszakban minden nap szeretnénk megosztani egy napindító gondolatot, mondatot, idézetet Facebook oldalunkon. Fogadja és olvassa mindenki nagy szeretettel!

Egyházmegyénk a Magyar Katolikus Rádióban november 25-28. között

2022. november 25. (péntek) 16:58

Katolikus Rádió - Katolikus Rádió Online

Az elkövetkezendő napokban a Magyar Katolikus Rádió több műsorában is megjelenik a Győri Egyházmegye. Vasárnap az MTVA-val közösen a Nagyboldogasszony-székesegyházból lesz a szentmise közvetítése, amelyet Veres András megyéspüspök mutat be. Külön műsorban lesz szó a Káptalandombról mint turisztikai látogatóhelyről, hallható lesz az Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont énekkarának felvételei, az Édesanyám főztje műsor vendége Bodó Zoltán magyaróvári plébános atya. De szó lesz a Győri Balettről és a Kazinczy-versenyről is. A műsorokat időrendi sorrendbe szedve olvashatják. Az adás Győr környékén a 96,4 MHz-en, Mosonmagyaróvár térségében 99,7 MHz-en,  a soproni vételkörzetben a Sopron 104,6 MHz-en vagy interneten a www.katolikusradio.hu oldalon hallgatható. A rádió telefonos applikációját letölthető iOS vagy Android operációs rendszerhez is.

Krisztus, a világmindenség királya

2022. november 19. (szombat) 17:00

christus rex – Capela Santo Agostinho

"Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki Krisztus Király ünnepén nyilvánosan elimádkozza az Úr Jézus, az emberi nem Megváltója, tekints reánk... kezdetű felajánló imát. Ugyanezzel az imádsággal más körülmények között részleges búcsút nyerhet. (A Búcsúk Kézikönyve, Búcsúengedélyek 2.)"

Beretta Molla Szent Johanna (Gianna) 100.

2022. szeptember 27. (kedd) 9:53

A Mosonmagyaróvári 1. sz Beretta Molla Szent Johanna Cserkészcsapat ünnepi megemlékező hetet tart névadója születésének 100. évfordulója alkalmából.

szjbm-event-flyer-onlineszjbm-drawing-contest-flyer-online