Egyházmegyénk a Magyar Katolikus Rádióban november 25-28. között

2022. november 25. (péntek) 16:58

Katolikus Rádió - Katolikus Rádió Online

Az elkövetkezendő napokban a Magyar Katolikus Rádió több műsorában is megjelenik a Győri Egyházmegye. Vasárnap az MTVA-val közösen a Nagyboldogasszony-székesegyházból lesz a szentmise közvetítése, amelyet Veres András megyéspüspök mutat be. Külön műsorban lesz szó a Káptalandombról mint turisztikai látogatóhelyről, hallható lesz az Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont énekkarának felvételei, az Édesanyám főztje műsor vendége Bodó Zoltán magyaróvári plébános atya. De szó lesz a Győri Balettről és a Kazinczy-versenyről is. A műsorokat időrendi sorrendbe szedve olvashatják. Az adás Győr környékén a 96,4 MHz-en, Mosonmagyaróvár térségében 99,7 MHz-en,  a soproni vételkörzetben a Sopron 104,6 MHz-en vagy interneten a www.katolikusradio.hu oldalon hallgatható. A rádió telefonos applikációját letölthető iOS vagy Android operációs rendszerhez is.

2022. november 26. szombat

13:04 – Messzelátó (turisztikai magazin)
Győr - Káptalandomb és Szent László Látogatóközpont
Azt mondják, a Győri Egyházmegye szíve a Káptalandomb alatt dobog. A Nemzeti emlékhellyé nyilvánított terület a város vallási, történelmi és kulturális értékeinek központja. Műemlék-épületeinek, szakrális kincseinek megtekintésére -szakvezetéssel, vagy egyéni formában- a 2012-ben megnyílt Szent László Látogatóközpont kiállítótereiben nyílik lehetőség. Ezekről kérdezem majd Dr. Cseh Sándort az intézmény igazgatóját és Szabó Annamária csoportvezetőt.
Szerkesztő: Szentirmai Ágnes

2022. november 27. vasárnap

8:04 – Templom – tér – kép (Templomok és közösségek a Kárpát-medencében és a nagyvilágban)
A győri Szent Imre-templom kincseiről Balázs Tamás plébános.
Szerkesztő: Szerdahelyi Csongor

9:04 – A vasárnap muzsikusa
Győr zenei öröksége
Győri városnapunkon e nyugat-dunántúli város gazdag zenei hagyományaiba és virágzó zeneéletébe nyújt bepillantást a műsor  a Győri Filharmonikusok gazdag hanglemez-repertoárjáról, a Győri Leánykar és Zenei Együttes felvételeiből válogatott a műsor szerkesztője.
Szerkesztő: Marton Árpád

10:04 – Szentmise
közvetítés Győrből a Nagyboldogasszony Székesegyházból.
A szentmisét bemutatja Veres András győri megyéspüspök, orgonán kísér dr.  Ruppert István, Liszt Ferenc-díjas orgonaművész.
A MKR és az MTVA közösen közvetít.

11:04 – Egyházzenei áhitat
Válogatás a győri Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont Énekkara felvételeiből.
Szerkesztő: Hámori Kinga

11:30 – Édesanyám főztje
Beszélgetés Bodó Zoltán magyaróvári plébánossal
Szerkesztő: Nagy György András

13:04 – Hagyományok éltetői
A győri püspökség kincstárának és levéltárának kincseiről Nemes Gáborral, a gyűjteményi központ igazgatójával Szerdahelyi Csongor beszélget.
Szerkesztő: Szerdahelyi Csongor
Zenei szerkesztő: Keceli Zsuzsa

16:04 – Nyelvédesanyánk (anyanyelvi rovat)
Szerkesztő: Nagy György András

16:30 – Keresztény Közéleti Akadémia
Beszélgetés Veres András megyéspüspökkel, az MKPK elnökével
Szerkesztő: Tóth János András

18.04 – Liturgikus énekek
Válogatás "A győri székesegyház zenei kincsei" című lemezekről
Szerkesztő: Cs. Nagy Tamás

21:04 – Magyar csillagok
A Győri Balett nemcsak egy világhírű művészeti intézmény, hanem élő legenda is. Velekei Lászlóval, a társulat igazgatójával beszélgetünk.
Szerkesztő: Kövesdy Zsuzsa

2022. november 28. hétfő

8:08 – Reggeli riport
November 27-én az első adventi vasárnappal vette kezdetét az Advent, a karácsonyra való felkészükés időszaka. Ennek kapcsán Veres András győri megyéspüspökkel beszélgetett Pécsi Krisztina.

8:50 Tény-kérdés (napi interjú)
Győrben a Káptalandombon található a Cafffe Collis, a város első fogyatékossággal élők által működtetett kávéháza, melynek fenntartója a Győri Egyházmegye. Kadler Mariannával, a kávézó egyik mentorával beszélget Balázs Zsanett.
Szerkesztő: Balázs Zsanett

9:04 – Akvarell (kulturális paletta)
A Győri Színházban látható "Mindenkinek mindene - Boldog Apor Vilmos" című színdarabról
Szerkesztő: Ungvári Judit
Zenei szerkesztő: Peresztegi Attila

9:30 – Házunk táján
Szerkesztő: Szentirmai Ágnes
Zenei szerkesztő: Máry Szabó Eszter

15:04 – Dallamív
Espressivo
2022 szeptemberében hunyt el Cziglényi László, a Győri bazilika korábbi orgonaművésze, a Richter János zeneművészeti Szakgimnázium egykori igazgatója. Cziglényi Lászlóval tíz éve, 2012-ben készítettünk riportot, ezzel a felvétellel emlékezünk rá.
Szerkesztő: Laczó Zoltán Vince
Munkatárs: Cs. Nagy Tamás

17:04 – Magvetés (hitéletünk krónikája)
Szent László és Boldog Apor Vilmos emlékezete Győrben
A Lovagkirály és a lovag püspök. A két legjobban tisztelt szentéletű ember Győrben. És két fantasztikus kiállítás, amelyet végigjárhatunk a műsor segítségével. Tények és érdekességek a Szent László hermáról, és Boldog Apor Vilmos emlékezete azon a megrázó helyszínen, a Püspökvár picéjében, ahol 1945 Nagypéntekjén élete árán is megvédte a szovjet katonáktól az oda menekült lányokat-asszonyokat.
Szerkesztő: Visy László

Forrás: Magyar Katolikus Rádió
Győri Egyházmegye Sajtóiroda (hmg)