Szentségimádás és szentmise papi és szerzetesi hivatásokért

2021. december 1. (szerda) 7:59

Csütörtökön (december 2.), elsőcsütörtök lévén, szentségimádási óra keretében imádkozunk papi és szerzetesi hivatásokért 17.00 órától templomunkban, majd a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük felelősségünknek a hivatásokért való buzgó imádkozást!

Új Ember és Adoromus előfozetés 2022-re

2021. december 1. (szerda) 7:59

Szeretnénk megrendelni a jövő évre szóló Új Ember hetilap, valamint az Adoremus liturgikus kalauz kiadványokat. Felhívom azonban az előfizetők figyelmét arra, hogy az Új Ember 270Ft az Adoremus pedig 890Ft lesz a jövő évtől. Csak azok jelezzenek december 6-ig, akik szeretnék lemondani az előfizetést vagy éppen új előfizetőként kérik a kiadványokat. A többit automatikusan megrendeljük.

Szerdán 18.00-kor kezdődik a katekézis

2021. november 30. (kedd) 7:59

Szerdán (december 1.) lesz felnőtt katekézis a közösségi házban, de 18.00 órakor kezdünk, mivel nincs esti szentmise.

Isten fizesse meg az adakozók jóságát!

2021. november 30. (kedd) 7:00

Hálásan köszönöm mindazok nagylelkűségét, akik az elmúlt vasárnapon támogatták a katolikus karitász szeretetszolgálatát. Templomunkban a perselyadomány ezen a vasárnapon 296 635 forint volt, a Szt. Kereszt-kápolnában pedig 13.570 forint. A Szent Erzsébet-kenyerekért 134 790 forintot adományoztak a Kedves Testvérek a helyi karitászcsoportunknak. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak

Faültetés a háromtölgynél

2021. november 29. (hétfő) 14:07

Csapó István felvételeA Plébániai Tanácsadó Testület szervezésében tölgyfákat ültettek a Fájdalmas Szűz tiszteletére szentelt kápolna környékén, amit a helyiek Háromtölgy kápolnának neveznek. A történet szerint az egyik fára mászott fel a farkasok elől egy kéményseprő legény, aki megfogadta: ha a Szűzanya megmenti, egy képet akaszt a fára hálája jelélül.

Adventi gyertyagyújtás

2021. november 29. (hétfő) 13:33

Csapó István fotójaAdventben szombat esténkén a szentmise előtt, 17.40-kor gyertyagyújtást tartunk. Az adventi koszorú első gyertyáját Bodó Zoltán plébános gyújtotta meg. A másodikat a hittanosaink egy csoportja, a harmadikat a Szent Krisztina Női Kar, a negyediket a karitászcsoport tagja gyújtják meg.

Elsővasárnapi szentóra

2021. november 7. (vasárnap) 7:59

oltariszentsegElsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk 16.30 órakor itt a templomban. Előtte lesz lehetőség a rózsafüzér titokcserére.

Giesswein Sándorra emlékezünk

2021. november 6. (szombat) 18:52

Csapó István fotójaVasárnap (november 14.), Giesswein Sándor halálának évfordulóján koszorút helyezünk el szobránál a templomkertben a 9.30-as szentmisét követően. Egyéb megemlékezés idén sem lesz.

Egyházi hozzájárulás

2021. november 5. (péntek) 7:59

Molnár G. Tamás felvétele (2020)Tisztelettel és szeretettel felhívom azon testvérek figyelmét, akik még nem rendezték az idei egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adó), hogy megtehetik azt a plébánián hivatali időben. Felhívhatjuk ezzel kapcsolatban szomszédjaink, ismerőseink figyelmét is, különösen azokét, akik nemrég költöztek egyházközségünk területére. Azoknak pedig, akik már rendezték Isten fizesse meg százszorosan és ezúton is köszönöm elkötelezettségüket!

Rádióközvetítés november 1-jén 10.00-kor,halottak esti virrasztás 18.00-kor

2021. október 30. (szombat) 8:00

Halottak esti virrasztásNovember 1-jén (hétfő), azaz Mindenszentek főünnepén délelőtt 10.00 órakor lesz az ünnepi szentmise, melyet ezúttal a templomunkból közvetít a Magyar Katolikus Rádió és a Kossuth Rádió. Örülnék, ha sokan részt vennénk ezen a szentmisén és az énekkarral együtt a nép hangja is betöltené az egész Kárpát-medence magyarlakta területét, de világ minden pontját, ahol majd hallgatják. Este 18.00 órakor is lesz szentmise, melynek keretében – a hagyományokhoz hűen – megemlékezünk az előző halottak napjától egészen a mostaniig minden plébániánk által eltemetett testvérünkről (kb. 135 fő). Idén egy levélben meghívtam a hozzátartozókat is, bízom benne, hogy elfogadják meghívásomat és együtt imádkozunk értük.