"Egy szinodális Egyházért: közösség, részvétel és küldetés"

2022. január 29. (szombat) 12:00

fb-img-1634299381878Kedves Testvérem!

Szentatyánk meghirdette a szinodális Egyház útját, melyben kíváncsi a hívek véleményére is. Köszönöm mindazoknak, akik kitöltötték a kérdőívet, melyet a Szentatya által meghatározott témák alapján állítottunk össze és amelyben kifejezték véleményünket a kérdésekkel kapcsolatban.

Imádsággal:

Bodó Zoltán plébános

Hálaadás a keresztségért

2022. január 9. (vasárnap) 14:46

forrás: magyarovar.eplebania.huHálát adok neked, mennyei Atyám,
hogy az egyházban megkereszteltek:
megszabadítottál az áteredő bűntől,
és felöltöztettél a megszentelő kegyelem ruhájába.

Krisztus közösségének
és az Ő Testének tagja lettem:
gyermekeddé fogadtál, Atyám,
és magadhoz rendeltél, az örök életbe.

Amikor megkereszteltek,
kicsi gyermek voltam
és nem tudtam, mi történik velem.

Most tudatosan, felnőtt fejjel
hálát adok irgalmas jóságodért
és gondviselő szeretetedért,
megújítom keresztségi fogadásomat
és hitvallásomat.

Hiszek benned, Szentháromság Egy Isten,
hiszek az Atyában,
a Teremtőben és Gondviselőben,
hiszek a Fiúban,
aki megváltásunkért emberré lett,
hiszek a Szentlélekben,
aki megszenteli az egyházat
és szentté tesz minket.

Ellene mondok a bűnnek,
a gonosz minden fajtájának,
ellene mondok a sátánnak
és minden csábításának.

Jézus útján akarok járni,
mert Ő az út, igazság és élet.

Ámen

Liturgikus rend december 31-én és január 1-jén

2021. december 30. (csütörtök) 7:59

December 31-én, pénteken, a polgári év végén, a hálaadó szentmise 16.00 órakor kezdődik. Ez a szentmise már másnapra is érvényes. Újév napján (január 1.) 9.30-kor és 18.00 órakor lesznek szentmisék templomunkban. Mosonszolnokon 11.00 órakor lesz szentmise.

Szertartások december 24-én

2021. december 23. (csütörtök) 7:59

December 24-én (pénteken) 16.00 órakor a piarista iskola tanulói karácsonyi műsort adnak elő templomunkban a város kisgyermekei számára. Templomunk ezután 22.00-ig zárva tart. A Szent Krisztina kórus zenés áhítatával hangolódunk rá 22.30-tól a 23 órakor kezdődő ünnepi "éjféli" szentmisére.

Liturgikus rend Jézus születésének (karácsony) főünnepén

2021. december 23. (csütörtök) 7:59

• Karácsony napján, azaz december 25-én, vasárnapi miserend lesz, tehát 9.30-kor, 11.00-kor és 18.00 órakor lesz szentmise templomunkban. Reggel 8.00 órakor Mosonszolnokon mutatok be szentmisét.

• Vasárnap (december 26.) Szent Család ünnepe lesz. Szeretettel hívok minden családot a szentmisékre, melyek végén szívesen megáldom külön is a családokat.

Szentmise közös szándékra

2021. december 22. (szerda) 7:59

Vasárnap (december 26.) az esti szentmisét ismételten közös szándékra ajánljuk fel. Templomunkban a hátul kihelyezett pulpitusnál lehet szándékot kérni. A borítékra írjuk rá a szándékot és adományunkat helyezzük a borítékba, majd dobjuk a nyílásba. Ebben a szentmisében mindazokért imádkozunk, akik kérik.

Gyónási lehetőség

2021. december 20. (hétfő) 7:59

Molnár G. Tamás felvételeKedden (december 21.) 19.00 órától 20.30-ig, valamint szerdán (december 22.) 18.00 órától 19.30-ig gyónási lehetőséget biztosítok templomunkban. Ezt azonban csak végszükség esetén használjuk ki és törekedjünk vasárnap elvégezni szentgyónásunkat!

Gyónási lehetőség

2021. december 8. (szerda) 7:59

Előre jelzem, hogy december 19-én, azaz Advent 4. vasárnapján gyónási lehetőséget biztosítunk 14.30-tól az esti szentmise kezdetéig a templomunkban, amikor több gyóntató áll majd a bűnbánattartók rendelkezésére. Hamarosan azonban kifüggesztek egy gyóntatási rendet, amikor itt leszek a templomban és gyónási lehetőséget biztosítok. Azt még nem igazán tudjuk, hogy milyen lesz a Karácsonyunk, de legyen bűnbánó a felkészülésünk az ünnepre.

Felnőtt katekézis

2021. december 7. (kedd) 7:59

Szerdán (december 8.) felnőtt katekézis lesz a közösségi házban, de 18.00 órakor kezdünk, mivel nincs esti szentmise.

Szeplőtelen fogantatás főünnepe

2021. december 6. (hétfő) 7:59

Szerdán (december 8.) lesz a Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatásának főünnepe. Csak reggel 6.00-kor lesz hajnali szentmise templomunkban, majd 12.00 órától elimádkozzuk mind a négy rózsafüzért itt a templomban. Kérjük Nagyasszonyunk közbenjárását hazánkért, annak lelki megújulásáért, valamint a békéért az egész világ számára.