Szentségimádás a NEK idején templomunkban

2021. szeptember 6. (hétfő) 16:37

Forrás: iec2020.huVasárnappal elkezdődött a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus, amely az egész katolikus világ egyik kiemelkedő eseménye, de különösen hazánknak egy nagy ajándék.

Tudom, hogy a hét folyamán közösségünkből is többen elzarándokolnak Budapestre. A nyitó szentmisén ott lesz egy elsőáldozónk, lesznek tőlünk önkéntes segítők is és nem utolsó sorban templomunk énekkara is szolgál majd a záró szentmisén, melyet a Szentatya celebrál. Itthon is szeretnénk aktív részt vállalni e kegyelmi eseményből, ezért kedden, szerdán, csütörtökön és pénteken a szentmisék után félórás csendes szentségimádásban mi is csatlakozunk a kongresszushoz mint csendes, imádkozó közösség, hogy a kongresszus valóban kegyelem forrása legyen fővárosunk, egész magyar nemzetünk, Európa és a világ számára. Ezen a héten tehát így készüljünk a hétköznapi esti szentmisékre!