Imádság a Szent József- (család) év megnyitó ünnepségén

2021. május 1. (szombat) 23:00

Szent József szobra templomunkbanOltalmad alá futunk, Istennek szent Szülője, és nehézségeink közepette hozzád is teljes bizalommal fordulunk, Szent József! Amikor most Jegyesednek, az értünk véres könnyeket hullató Szent Szűznek képe előtt az Ő segítő oltalmáért könyörgünk, a te pártfogásodat is ugyanolyan bizalommal kérjük.

Elsővasárnapi szentóra

2021. május 1. (szombat) 8:00

OltáriszentségVasárnap (május 2.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 16.30 órától, melynek keretében elimádkozzuk a májusi litániát. Ezt megelőzően rózsafüzér titokcsere lesz.

2021. május 1. (szombat) 7:00

Május a Szűzanya hónapja

2021. április 30. (péntek) 8:00

Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Szombaton a szentmise előtt 17.30-kor ünnepélyesebben imádkozzuk el a lorettói litániát, a többi napon pedig 17.40-kor a szokott módon. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra, hogy együtt köszöntsük Égi Édesanyánkat és kérjük közbenjárását.

Hitvallás és segítés

2021. április 30. (péntek) 8:00

Személyi jövedelemadónk egyházi egy százalékának felajánlásával is hitvallást teszünk. Biztassuk erre katolikus ismerőseinket. Míg a második 1%-kal támogathatjuk a nevelői munkát például a Hildegard Óvodában.

2021. április 30. (péntek) 7:00

Szentségimádási nap május 5-én, Szent Gotthárd ünnepén

2021. április 29. (csütörtök) 8:00

OltáriszentségMájus 5-én (szerdán), Szent Gotthárd püspök, templomunk és plébániai közösségünk védőszentjének emléknapján, szentségimádási napot tartunk templomunkban reggel 8.00 órától egészen az esti szentmiséig. Különösképpen is felajánljuk a járvány megszűnéséért, a járvány következtében elhunyt embertársainkért, a betegekért, a szövődményekkel küszködőkért és a gyászolókért. Felajánljuk azért is, hogy közösségünk megújuljon, hogy rendeződjön az életünk és mihamarabb újra együtt dicsőíthessük templomunkban teremtő, megváltó és megszentelő Istenünket. A nap folyamán csak reggel lesz szentóra, majd este a litániával egybekötött szentségi áldással és szentségeltétellel, illetve szentmisével zárjuk napunkat. Azt gondolom, hogy mindenki érintett és mindenkinek van miért hálát adni, van mit kérni, van miért leborulni az Oltáriszentségben köztünk lévő Krisztus előtt.

2021. április 29. (csütörtök) 7:00

2021. április 28. (szerda) 7:00