Szentmise közös szándékra

2021. június 15. (kedd) 8:00

keresztVasárnap (június 20.) este 18.00 órakor ismét közös szándékra mutatunk be szentmisét. Aki valamilyen okból már nem tudott ebben az időszakban szentmisét felajánlani élő vagy elhunyt szeretteiért, esetleg egyéb szükséglet miatt szeretne szentmisét felajánlani (pl. egészségért, műtét sikeréért, felgyógyulásért, éhezőkért, szegény sorsú embertársainkért, jó szándékra, stb.), megteheti, ha templomunkban a hátsó intenciós pulpitusnál a borítékra ráírja a kért szándékot és a csendes mise díját (1500Ft) beleteszi a borítékba, majd a borítékot bedobja a pulpituson található nyílásba. Ezen a szentmisén ezekért a szándékokért végezzük szentmisénket.

2021. június 15. (kedd) 7:00

2021. június 14. (hétfő) 7:00

www.iec2020.hu Lelki tréning napi 7 percben

Veres András megyéspüspök megáldotta a felújított magyaróvári várat

2021. június 12. (szombat) 16:47

varmegaldasAz alábbi imádsággal áldotta meg a felújított magyaróvári várat Dr. Veres András megyéspüspök:

Mindenható és gondviselő Istenünk!

A teremtő jóságod megalkotta ezt a gyönyörű világot, amelybe az embert állítottad, hogy irányítsa annak alakulását. Azért adtál értelmet az embernek, hogy képes legyen erre a magasztos feladatra és munkájával Téged és embertársait szolgálja. Elődeink azért építették ezt a várat, hogy a nemzetet ért gyilkos veszedelmek idején védjék szeretteiket és embertársaikat. Ez a mostani felújítás már egészen más célt szolgál, amely nem kevésbé fontos. Az emberi tudás gyarapításának helye ez az épület, amely korunk szellemi és kulturális hadviselésének idején ugyanúgy szolgálja az emberi élet védelmét.

Személyi változások egyházmegyénkben

2021. június 12. (szombat) 16:12

Fülöp TamásEgyházközségünk kispapját, Fülöp Tamás urat, akit ősszel Rómában szentelnek diakónussá, a Tatai Szent Imre Plébániára küldi szolgálatra Dr. Veres András megyéspüspök 2021. augusztus 20-tól 2022. június 4-ig.

Isten fizesse meg az adakozók jóságát!

2021. június 12. (szombat) 15:55

caritas-logoHálásan köszönöm a karitászcsoportunk nevében is pénzadományt, amellyel támogatták Böjte Csaba testvér gyergyószentmiklósi házát. Templomunkban 202 275 Forintot, míg a Szent Kereszt-kápolnában 13 005 Forintot adakoztak a Kedves Hívek! Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

Hittantábor lesz július 26 és 30. között

2021. június 12. (szombat) 8:00

12

A hitoktatóink jóvoltából az idei nyáron is megszervezzük a plébániai napközis tábort, ezzel szeretnénk egy kicsit segíteni azon szülőknek, akik nem vagy nehezen tudják megoldani gyermekük felügyeletét a vakáció idején, illetve színes programokat szeretnénk biztosítani a ránk bízott gyerekeknek. A táborba a kisiskolásokat (1-4. évfolyam) várjuk 2021. július 26 és 30 között reggel 8 órától 16.00 óráig. Jelentkezni június 30-ig lehet a hitoktatóknál vagy a plébánián hivatali időben. A tábor költsége 6.000 Ft (miután szerzünk rá támogatást), mely a háromszori étkezést is tartalmazza (tízórai, ebéd, uzsonna). Adományt elfogadunk. A tavalyi táborról ITT olvashatnak.

2021. június 12. (szombat) 7:00

Elsőáldozás

2021. június 11. (péntek) 8:00

Szombaton (június 12.) ismét elsőáldozás lesz templomunkban 15.00 órakor, amely a járványhelyzetre való tekintettel zártkörű lesz idén is. Az elsőáldozók gyóntatása ugyanezen a napon délelőtt 9.00-kor lesz.

Te Deum - évzáró szentmise

2021. június 11. (péntek) 8:00

Vasárnap (június 13.) a 11.00 órakor kezdődő szentmisében adunk hálát az elmúlt tanévért a Te Deum elimádkozásával. Ez a tanévzáró szentmise, melyre minden hittanost szeretettel hívok és várok. Ezt követően is lesz 11 órakor szentmise.