Imádság papjainkért és új hivatásokért

2021. május 6. (csütörtök) 8:01

Szelíd és alázatos Szívű Jézus! Te, aki emberként éltél közöttünk, ismered mindennapjainkat. Ismered életünket, bánatunkat, örömeinket. A papság megszentelődéséért könyörgünk Hozzád. Hallgass meg bennünket, akik alázatos lélekkel borulunk le előtted. Adj nekünk, Urunk, buzgó és szent papokat, akik lelkünk üdvösségét szolgálják és a te példádra életüket is készek feláldozni a rájuk bízottakért. Erősítsd meg őket, hogy szabadelvű világunk kísértéseinek ellenálljanak és hűségesen kitartsanak a szent zsolozsmában, a tisztaságban, az engedelmességben, az anyagiaktól való függetlenségben és a paptestvéri szeretetben. Add, hogy az örök értékeket minden földi kincsnél többre becsüljék és a kor kihívásainak megfelelően hirdessék szent evangéliumodat, hogy mindenki megértse, mily nagy reménységre hívsz meg minket. Add, hogy a tanításban és a szentségek kiszolgáltatásában, különösen a legszentebb áldozat bemutatásában, fáradhatatlanok legyenek. Add, hogy a bűnbánatban élen járjanak és Szent Szíved irgalmát közvetítsék számunkra a megbocsátás szentségében. Támassz, Urunk új papi hivatásokat szolgálatodra, hogy minden ember részesülhessen a kegyelmekben, melyeket papjaid által közvetítesz a világban és áldd meg azokat a családokat, melyek papot adnak az Egyháznak. Fogadd el, Urunk, papjainkért mondott imánkat és adj nekünk valóban szentéletű papokat, akik isteni szereteted tüzétől lángra gyulladva csak a Te nagyobb dicsőségedet és a mi lelkünk üdvösségét szolgálják, aki élsz és uralkodol mindörökkön örökké. Ámen. Szűz Mária, papok égi Édesanyja – könyörögj érettünk!

Szentségimádás és szentmise papi és szerzetesi hivatásokért

2021. május 6. (csütörtök) 8:00

Csütörtökön (május 6.), elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk 17.00 órakor templomunkban papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, benne a májusi litániával, majd a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük kötelességünknek a hivatásokért való buzgó imádságot!

2021. május 6. (csütörtök) 7:00

2021. május 5. (szerda) 7:00

2021. május 4. (kedd) 0:07

Szentségimádási nap május 5-én, Szent Gotthárd ünnepén

2021. május 3. (hétfő) 8:00

OltáriszentségSzerdán (május 5.), Szent Gotthárd püspök, templomunk és plébániai közösségünk védőszentjének emléknapján, szentségimádási napot tartunk templomunkban reggel 8.00 órától egészen az esti szentmiséig. Különösképpen is felajánljuk a járvány megszűnéséért, a járvány következtében elhunyt embertársainkért, a betegekért, a szövődményekkel küszködőkért és a gyászolókért. Felajánljuk azért is, hogy közösségünk megújuljon, hogy rendeződjön az életünk és mihamarabb újra együtt dicsőíthessük templomunkban teremtő, megváltó és megszentelő Istenünket. A nap folyamán csak reggel lesz szentóra, majd este a litániával egybekötött szentségi áldással és szentségeltétellel, illetve szentmisével zárjuk napunkat. Azt gondolom, hogy mindenki érintett és mindenkinek van miért hálát adni, van mit kérni, van miért leborulni az Oltáriszentségben köztünk lévő Krisztus előtt.

2021. május 3. (hétfő) 7:00

"Néked ajánljuk, Szűzanyánk!"

2021. május 2. (vasárnap) 8:00

Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Hétfőn 6.45-kor, a többi hétköznapon pedig 17.40-kor imádkozzuk el a lorettói litániát. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra, hogy együtt köszöntsük Égi Édesanyánkat és kérjük közbenjárását

Imádkozzunk a bérmálkozókért!

2021. május 2. (vasárnap) 8:00

Az előttünk álló héten vizsgáznak a bérmálkozók, mert május 15-re tervezzük a bérmálást, melyen csak a szülők és a bérmaszülő vehet részt. Imádkozzunk értük, hogy sikeresen vizsgázzanak és a Szentlélek Úristen megvilágosító kegyelme kísérje őket életük minden napján!

Isten fizesse meg az adakozók jóságát! - a papképzés javára gyűjtöttünk

2021. május 1. (szombat) 23:07

Hálásan köszönöm a Kedves Testvérek múlt vasárnapi perselyadományát, amellyel a papképzést és hivatásgondozást támogatták. Templomunkban 257 725 Forintot, a Szent Kereszt kápolnában pedig 16 700 Forintot gyűjtöttünk össze erre a célra. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak és különösen is köszönöm a papi hivatásokért végzett imádságokat!