2021. február 26. (péntek) 7:00

2021. február 25. (csütörtök) 7:00

Nagyböjti lemondás 2. - konzerv

2021. február 24. (szerda) 8:00

Fotó: Horváth GáborFolytatva nagyböjti lemondásunkat, amikor a velünk élő hajléktalanokra és rászorulókra is gondolunk, a mostani héthez hasonlóan a következő vasárnapra mindenki, aki le tud mondani, aki tud böjtölni, hozzon magával a szentmisére egy tetszőleges konzervet (hal, máj, hús, készétel), amit szíve őszinte szeretetével felajánl egy hajléktalannak, rászorulónak. Mi ezt összegyűjtjük és karitászcsoportunk segítségével eljuttatjuk mindazoknak, akik rászorulnak. Az utána lévő héten ismét más csekélységet gyűjtünk majd, és így lesz ez az idei nagyböjtben is. Gyakoroljuk az irgalmasságot!

2021. február 24. (szerda) 7:00

www.iec2020.hu Lelki tréning napi 7 percben

A héten lesz a kántorböjt

2021. február 23. (kedd) 8:00

A héten lesz a tavaszi kántorböjt, melynek lényege, hogy az előttünk álló hét szerdáján, péntekén és szombatján szigorú böjtöt tartunk, melyet felajánlhatunk, valami nemes célra (pl. a járvány megszűnéséért, az üldözött keresztényekért vagy éppen plébániai közösségünk lelki megújulásáért, stb.). Természetesen ez nem kötelező, de Jézus is beszél a böjtről, a böjt fontosságáról keresztény életünkben és Ő maga is böjtölt.

A kántorböjt pontos böjti fegyelme:

2021. február 23. (kedd) 7:00

Papságra készülve – Lektor-, akolitusavatás és admisszió a Collis sacer-en

2021. február 22. (hétfő) 19:52

Szentmise közös szándékra

2021. február 22. (hétfő) 8:00

Vasárnap (február 28.) este 18.00 órakor ismét közös szándékra mutatunk be szentmisét. Aki valamilyen okból már nem tudott ebben az időszakban szentmisét felajánlani élő vagy elhunyt szeretteiért, esetleg egyéb szükséglet miatt szeretne szentmisét felajánlani (pl. egészségért, műtét sikeréért, felgyógyulásért, éhezőkért, szegény sorsú embertársainkért, jó szándékra stb.), megteheti, ha a hátsó intenciós pulpitusnál a borítékra ráírja a kért szándékot és a csendes mise díját (1500Ft) beleteszi a borítékba, majd a borítékot bedobja a pulpituson található nyílásba. Ezen a szentmisén az összes szándékot bemondjuk, és ezekért végezzük szentmisénket.

2021. február 22. (hétfő) 7:00

Nagyböjti lemondás 1. - száraztészta

2021. február 19. (péntek) 8:00

tesztaNagyböjti lemondásunk akkor lesz igazán érdemszerző, ha azt valamilyen nemes célra fordítjuk. Ahogy az előző években, úgy idén is gondoljunk a velünk élő hajléktalanokra és rászorulókra! Jó lenne, ha minden héten elhoznánk a templomba egy jelképes ajándékot, melyet nekik ajánlunk fel. Így a következő vasárnapra mindenki, aki le tud mondani, aki tud böjtölni, hozzon magával a szentmisére egy tetszőleges száraztésztát, amit szíve őszinte szeretetével felajánl egy hajléktalannak, rászorulónak. Mi ezt összegyűjtjük és karitászcsoportunk segítségével eljuttatjuk mindazoknak, akik rászorulnak. Az utána lévő héten ismét más csekélységet gyűjtünk majd, és így lesz ez az idei nagyböjtben is. Gyakoroljuk az irgalmasságot!