2021. február 22. (hétfő) 7:00

Nagyböjti lemondás 1. - száraztészta

2021. február 19. (péntek) 8:00

tesztaNagyböjti lemondásunk akkor lesz igazán érdemszerző, ha azt valamilyen nemes célra fordítjuk. Ahogy az előző években, úgy idén is gondoljunk a velünk élő hajléktalanokra és rászorulókra! Jó lenne, ha minden héten elhoznánk a templomba egy jelképes ajándékot, melyet nekik ajánlunk fel. Így a következő vasárnapra mindenki, aki le tud mondani, aki tud böjtölni, hozzon magával a szentmisére egy tetszőleges száraztésztát, amit szíve őszinte szeretetével felajánl egy hajléktalannak, rászorulónak. Mi ezt összegyűjtjük és karitászcsoportunk segítségével eljuttatjuk mindazoknak, akik rászorulnak. Az utána lévő héten ismét más csekélységet gyűjtünk majd, és így lesz ez az idei nagyböjtben is. Gyakoroljuk az irgalmasságot!

Nagyböjti triduum

2021. február 18. (csütörtök) 8:00

Forrás: Győri EgyházmegyePénteken, szombaton és vasárnap (február 19-20-21.) tartjuk nagyböjti lelkigyakorlatunkat, melynek vezetője Dr. Németh Gábor, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia irodaigazgatója, teológiai tanár. Pénteken és szombaton – értelemszerűen – az esti szentmisékben mondja el elmélkedéseit, vasárnap pedig a 9.30 és 18.00 órakor kezdődő szentmisékben. Buzdítok mindenkit a részvételre! Gábor atya gyóntat az esti szentmisék előtt 17.15-től és vasárnap a 11 órai szentmise előtt és alatt.

Péntekenként keresztút 17.15-től

2021. február 17. (szerda) 8:00

Pénteken (február 19.) a szentmise előtt 17.15 órától közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

Kezdődik a Nagyböjt

2021. február 16. (kedd) 8:00

barkaNe feledjük, hogy húshagyó keddel (február 16.) lezárul a farsang időszaka. A nagyböjti időszakban elcsendesendünk, és a kereszt misztériumára irányítjuk tekintetünket. Böjtölünk, ami nemcsak a test böjtje lehet (nem eszem húst, édességet, nem iszom alkoholt, nem dohányzom), hanem a szemek (nem nézek tévét, nem játszom a számítógépen, az okostelefonon), a fülek (nem hallgatok zenét, hanem megengedem a csendet), a nyelv (nem beszélek feleslegesen, különösen nem másokról) böjtje lehet. Ez azonban nem azt jelenti, hogy a keresztény öröm nem marad meg a szívünkben.

2021. február 15. (hétfő) 18:39

Böjti fegyelem

2021. február 15. (hétfő) 8:00

Hamvazószerdával (február 17.) elkezdjük húsvéti készületünk Szent Negyvennapját. Ezen a napon jelöljük meg a megszentelt hamuval a Kedves Testvérek homlokát az este 18.00 órakor kezdődő szentmise keretében. Vasárnap nem lesz hamvazás! Szeretettel közlöm a Magyarországra érvényes böjti fegyelmet:  Böjt és hústól való megtartóztatás van: Hamvazószerdán (02.17.) és Nagypénteken (04. 02.). E napokon a betöltött 18 éves kortól a megkezdett 60 éves korig naponta csak háromszor szabad étkezni, és egyszer szabad jóllakni, húseledelt pedig a betöltött 14 éves kortól nem szabad enni. Kötelező hústól való megtartóztatás van nagyböjt péntekjein a betöltött 14 éves kortól.

2021. február 15. (hétfő) 7:00

2021. február 13. (szombat) 7:00