Ha tud rászoruló családról, személyről, telefonáljon!

2020. december 13. (vasárnap) 14:57

katolikus-karitasz2006A rendkívüli járványhelyzet miatt nem tartjuk meg a szokásos adventi tartós élelmiszergyűjtést. Ugyanakkor nem mondunk le a segítségnyújtásról. Ehhez kérjük a hívek közreműködését! Segítsenek nekünk a rászoruló, nehéz sorsú családok és egyének felkutatásában! Ha ilyen családról, egyénről tudomást szereznek, szíveskedjenek jelezni karitászcsoportunk felé! Fontos számunkra a pontos lakcím, név és a rászorultság rövid indoklása. Önkénteseink segítségével igyekszünk segíteni. Bejelenteni a plébánián hivatali időben, vagy az  magyaróvári karitász telefonszámán (+36 20 599 42 79) hétköznapokon 10 órától 17 óráig lehet. Telefonszámunk a hirdetőtáblán is olvasható.

Légi felvételek

2020. december 13. (vasárnap) 8:00

Molnár G. Tamás felvételeAz egyik hajnali szentmise előtt és után készült néhány légi felvétel templomunkról, amely a GALÉRIÁBAN megtekinthető

Szentgyónási lehetőség Karácsony előtt

2020. december 12. (szombat) 8:00

gyontatasElőre jelzem, hogy december 20-án, azaz Advent 4. vasárnapján gyónási lehetőséget biztosítunk 14.30-tól az esti szentmise kezdetéig a templomunkban, ezúttal azonban csak 2 gyóntató áll majd a bűnbánattartók rendelkezésére az oratóriumban és a sekrestyében. Hamarosan azonban kifüggesztek egy gyóntatási rendet, amikor itt leszek a templomban és gyónási lehetőséget biztosítok. Azt még nem igazán tudjuk, hogy milyen lesz a Karácsonyunk, de legyen bűnbánó a felkészülésünk az ünnepre.

2020. december 12. (szombat) 7:00

Roráték templomunkban

2020. december 11. (péntek) 8:01

Betlehemek megáldása

2020. december 11. (péntek) 8:00

Horváth Gábor felvételeVasárnap (december 13.) a szentmisék keretében megáldjuk az otthoni karácsonyi jászol Kis Jézus figuráját, illetve a kisebb Betlehemeket.

2020. december 11. (péntek) 7:00

Akolitusavatás Rómában

2020. december 10. (csütörtök) 21:10

Fotó: Collegium Germanicum et Hungaricum Egyházközségünk kispapja, Fülöp Tamás is azon szeminaristák között van, akiket múlt szombaton avatott akolitussá P. Daniele Libanori SJ római segédpüspök. Egyházmegyénk honlapján az alábbi beszámolója olvasható.

Elmarad a januári egyházközségi bál

2020. december 10. (csütörtök) 8:00

Molnár G. Tamás felvételeJanuárban – a járványhelyzetre való tekintettel  sajnos nem rendezzük meg szokásos egyházközségi bálunkat, de bízunk benne, hogy esetleg egy későbbi időpontban ily módon is együtt lehetünk.

2020. december 10. (csütörtök) 7:00