Olvassuk el együtt egy év alatt A Katolikus Egyház Katekizmusát (KEK)!

2020. december 16. (szerda) 7:00

www.iec2020.hu  Lelki tréning napi 7 percben

Összefoglalás

742 "Mivel pedig fiak vagytok, Isten elküldte Fiának Lelkét a szívünkbe, aki így kiált: Abba, Atya!" (Gal 4,6).

743 A kezdettől fogva az idők végezetéig, amikor Isten küldi Fiát, mindig küldi Lelkét: küldetésük összekapcsolt és elválaszthatatlan.

744 Az idők teljességében a Szentlélek Máriában befejezi Krisztus Isten népébe való eljövetelének előkészítését. A Szentlélek Máriában történt működése által adja az Atya a világnak az Emmánuelt, ami azt jelenti: "velünk az Isten" (Mt 1,23).

745 Isten Fiát megtestesülésében a Szentlélek kenete szenteli föl Krisztussá (Messiássá). [118]

746 Jézus halála és föltámadása által válik megdicsőült Úrrá és Krisztussá. [119] Ő a maga teljességéből árasztja ki a Szentlelket az Apostolokra és az Egyházra.

747 A Szentlélek, akit Krisztus, a Fő áraszt ki a tagjaiba, építi, élteti és megszenteli az Egyházat. Az Egyház a Szentháromság és az emberek közösségének szentsége.

[118] Vö. Zsolt 2,6--7.

[119] Vö. ApCsel 2,36.