Szentmiseszándékok a következő esztendőre

2020. november 30. (hétfő) 8:00

Csapó István fényképeSzerdától (december 2.) lehet kérni szentmiseszándékokat hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért! A szentmiseszándékok összevonva is érvényesek! Ne feledjük, hogy januártól nem lesz vasárnap reggel 8 órakor szentmise templomunkban!

2020. november 30. (hétfő) 7:00

Szentmisék rendje adventben

2020. november 29. (vasárnap) 15:00

Csapó István fényképe

Az adventi idővel elkezdődött karácsonyi előkészületünk. A szentmisék rendje Adventben a következőképpen alakul: hétfőtől szombatig minden nap van hajnali szentmise 6 órakor, de a szokásos esti szentmise csak elsőcsütörtökön és elsőpénteken (azaz december 3-4.) lesz. A többi hétköznapon nem lesz esti szentmise. A vasárnapi szentmisék rendje nem változik

Isten fizesse meg az adakozók jóságát!

2020. november 29. (vasárnap) 15:00

katolikus karitászHálásan köszönöm a Kedves Testvérek együttérzését a rászorulók iránt. A múlt heti Karitászgyűjtésünk eredményeként a 257 165 Forintot gyűjtöttünk templomunkban és 13 450 Forintot a Szent Kereszt-kápolnában. Ezen kívül a Szent Erzsébet-kenyerekért adományként 131 235 Forintot gyűjtött helyi karitászcsoportunk. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

2020. november 28. (szombat) 7:00

Január 1-től változik a szentmisék rendje

2020. november 27. (péntek) 8:00

Szeptember 8-tól ismét a Magyaróvári Plébánia látja el a Mosonszolnoki Plébániát is. Az év végéig vállalták a piarista atyák a segítségnyújtást a vasárnapi szentmisék elvégzésében, amit ezúton is hálatelt szívvel köszönök meg nekik. Hosszútávon azonban ez nem működhet, így január 1-től Magyaróváron csökken a vasárnapi szentmisék száma, és változik a miserend. A jövő év elejétől tehát – sokak bánatára – a reggel 8 órai szentmise megszűnik, fél 10-kor lesz a plébániai ún. énekesmise és 11-kor lesz a gyerekek számára a szentmise.

2020. november 27. (péntek) 7:00

A szentmisék rendje adventben

2020. november 26. (csütörtök) 8:00

Csapó István felvételeA jövő vasárnaptól kezdetét veszi karácsonyi előkészületünk az adventi idővel. A szentmisék rendje Adventben a következőképpen alakul: hétfőtől szombatig minden nap lesz hajnali szentmise 6 órakor, de a szokásos esti szentmise csak elsőcsütörtökön és elsőpénteken (azaz december 3-4-én.) lesz. A többi hétköznapon nem lesz esti szentmise. A vasárnapi szentmisék rendje nem változik.

2020. november 26. (csütörtök) 7:00

Szentgyónás időseknek otthonaikban

2020. november 25. (szerda) 8:00

Már előre jelzem, hogy a betegek karácsonyi gyóntatását együtt végzem az elsőpéntekes betegekével december 4-én (péntek). Kérem, hogy jelezzék névvel és pontos címmel (esetleg telefonszámmal) a sekrestyében vagy a plébánián, ha tudnak olyan testvérünkről, aki szívesen elvégezné szentgyónását és szentáldozását Karácsony ünnepével kapcsolatosan. Itt most különösen is gondolok azon idős testvéreinkre is, akik a járvány miatt nem járnak templomba, de tiszta lélekkel és a szentáldozással megerősödve szeretnének felkészülni az ünnepekre.