SZENTMISÉK RENDJE 2019. november 24 - december 1.

2019. november 23. (szombat) 18:00

KRISZTUS A MINDENSÉG KIRÁLYA – FÜ

gyűjtés a karitász javára

† Anna és László szülőkért, valamint élő és † rokonokért

† Karall szülőkért

† Szalai Gézáért és Alajosért – megemlékezés Giesswein Sándorról

† József és Katalin szülők, nagyszülőkért, valamint Irma és József gyermekeikért

Alexandriai Szt. Katalin szűz és vértanú – e

Horváth Ferencné Mária temetése (régi)

† Ferenc és Julianna szülőkért

† szülőkért

felnőtt katekézis

Szalay László temetése (régi)

† szülőkért és hozzátartozókért

† Róbert férj, édesapáért és a Hárs család † tagjaiért

Szt. András apostol – Ü

adventi gyertyagyújtás

a november hónapban eltemetettekért: Németh Péter Pál, Heller Istvánné Ebersdorfer Anna, Gábor Lajos Horváth Ferencné Horváth Mária, Szalay László

Advent 1. vasárnapja

† Bátonyi Ernőért, Bátonyi Jánosért és feleségéért, valamint † Müllhauser Imréért

† Ferenc édesapa, nagyapáért

† János férj, édesapáért és † szülőkért

Lang Levente Ferenc keresztelője

† Gizella és Sándor szülők, nagyszülők, dédszülőkért

Vasárnap (november 24.) tartjuk szokásos éves Karitász-gyűjtésünket Szent Erzsébet ünnepéhez kapcsolódva. Legyünk együttérzők szegényebb sorsú testvéreink iránt. Így kérem a Kedves Testvérek nagylelkű hozzáállását!

Szombaton (november 30.) szeretném újra elindítani a ministránsokkal való foglalkozást 9.30-kor a templomban. Nagy szeretettel buzdítom az oltárszolgálatra a fiúkat már az első osztálytól kezdve. Örülnék, ha minél többen eljönnének és szívesen szolgálnák Krisztus Urunkat.

• Ugyancsak szombaton (november 30.) ünnepélyesen meggyújtjuk adventi koszorúnk első gyertyáját. A gyertyagyújtás a szentmise kezdete előtt fél órával, azaz 17.30-kor kezdődik. Így lesz ez a többi adventi szombat estén is.

• A jövő vasárnaptól kezdetét veszi karácsonyi előkészületünk az adventi idővel. A szentmisék rendje Adventben a következőképpen alakul: hétfőtől szombatig minden nap lesz hajnali szentmise 6 órakor, de a szokásos esti szentmise csak elsőcsütörtökön és elsőpénteken (azaz december 5-6-án.) lesz. A többi hétköznapon nem lesz esti szentmise. A vasárnapi szentmisék rendje nem változik.

• Már előre jelzem, hogy a betegek karácsonyi gyóntatását együtt végzem az elsőpéntekes betegekkel december 6-án (péntek). Kérem, hogy jelezzék névvel és pontos címmel (esetleg telefonszámmal) a sekrestyében vagy a plébánián, ha tudnak olyan testvérünkről, aki szívesen elvégezné szentgyónását és szentáldozását Karácsony ünnepével kapcsolatosan.

• Plébániánk karitászcsoportja idén is szeretné tartós élelmiszerekből álló csomagokkal megajándékozni a területünkön élő rászoruló testvéreinket Urunk születésének főünnepe alkalmából. Ezért az előttünk álló héten a vasárnap (december 1.) esti szentmiséig bezárólag várjuk a tartós élelmiszerekből (olaj, konzerv, tészta, tea, kávé, rizs, kakaó, stb.) álló adományokat. Ezeket a templomban lehet elhelyezni a bejárattal szembeni oltárnál. Kérem, hogy csak tartós élelmiszert hozzunk közvetlenül a szentmisék előtt illetve után vagy hivatali időben a plébániára. A felajánlásokból összeállított csomagot karitászcsoportunk önkéntesei juttatják el a rászoruló családoknak. Minden kis felajánlás nagy segítség lehet! Szívesen várjuk olyan – nehéz körülmények között élő (pl. egyedülálló, idős, sokgyermekes) – testvéreink nevét és címét, akik a környezetükben laknak és tudják róluk, hogy ilyen jellegű segítségre szorulnak.

Adventi levelezős hittanvetélkedőre hívjuk az alsó tagozat harmadik és negyedik osztályos diákjait. Az első két feladatlapot a jövő vasárnapi szentmisék alkalmával vihetik haza a gyerekek. Az első fordulót advent 2. vasárnapjára, azaz december 8-ra kell visszahozni ide a templomba, és bedobni az áldoztató rácsra kihelyezett dobozba. Innen vehetik el a harmadik hét feladatait. A második és a harmadik forduló feladványait pedig advent 3. vasárnapjára, december 15-re várjuk, szintén ide az áldoztató rácsra. Kérünk mindenkit, hogy a határidőket tartsák be, későn érkezett megoldásokat nem fogadunk el!

• Tisztelettel és szeretettel felhívom azon testvérek figyelmét, akik még nem rendezték az idei egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adó), hogy megtehetik azt a plébánián hivatali időben. Felhívhatjuk ezzel kapcsolatban szomszédjaink, ismerőseink figyelmét is, különösen azokét, akik nemrég költöztek egyházközségünk területére. Azoknak pedig, akik már rendezték Isten fizesse meg százszorosan és ezúton is köszönöm elkötelezettségüket!

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárak és "Szívem első gondolata" könyv kaphatók a plébánián.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!