SZENTMISÉK RENDJE 2019. november 17 - 24.

2019. november 16. (szombat) 18:00

Évközi 33.

vasárnap

A szegények világnapja

† András édesapáért halálának 1. évfordulóján

† Magdolna, Károly és Ferenc testvérekért

† nagyszülőkért és testvérekért

Renk Réka Mária keresztelője

† Imre és Ágnes szülők, nagyszülőkért

a Szt. Péter és Szt. Pál bazilikák felszentelése – e

Árpád-házi Szt. Erzsébet – Ü

† Horváth Árpád férj, édesapa, nagyapáért halálának 1. évfordulóján, valamint † szüleiért

† Gizella és Lajos szülőkért, valamint † Sándor, Judit és Lajos testvérekért

A Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban – E

† imádkozótársakért

Szt. Cecília szűz és vértanú – E

† Erzsébet és László szülők, nagyszülőkért

Szt. Kelemen pápa és vértanú, v. Szt. Kolumbán apát – e

SZENTÓRA

† Ferenc férj, édesapa, nagyapáért

Krisztus a mindenség királya – FÜ

† Anna és László szülőkért, valamint élő és † rokonokért

† Karall szülőkért

† Szalai Gézáért és Alajososért – megemlékezés Giesswein Sándorról

† József és Katalin szülők, nagyszülőkért, valamint Irma és József gyermekeikért

Vasárnap (november 17.) a szegények világnapja. Szentatyánk, Ferenc pápa szegények világnapjára írt üzenete megtalálható honlapunkon.

Szombaton (november 23.) lesz a következő találkozásunk és foglalkozásunk a bérmálkozókkal 9.30-kor a közösségi házunkban.

Szombaton (november 23.) közösségünk is csatlakozik 17.00 órakor a 2020-as Eucharisztikus Világkongresszus előkészületének részeként megrendezendő világméretű szentségimádáshoz. Minél többen vegyünk részt ezen a szentórán! További információ a corpusdomini.iec2020.hu oldalon található.

Vasárnap (november 24.) a 10.30-kor kezdődő szentmise végén megemlékezünk Giesswein Sándorról, majd megkoszorúzzuk szobrát a templomkertben. Ünnepi beszédet mond Dr. Iváncsics János alpolgármester úr, Plébánia Tanácsadó Testületünk tagja.

• Szintén vasárnap (november 24.) tartjuk szokásos éves Karitász-gyűjtésünket Szent Erzsébet ünnepéhez kapcsolódva. Ez a gyűjtés elsősorban az Egyházmegyei Karitász céljait szolgálja. Ebből nyújtunk támogatást a nagycsaládosoknak, a betegeknek, a szegény sorsú egyedülállóknak, a gyermekeiket egyedül nevelő szülőknek, és azoknak a szegényebb sorsú gyermekeknek, akik katolikus iskoláinkban tanulnak. A jövő vasárnapi perselyadományt erre a célra fordítjuk. Kérem a Kedves Testvérek nagylelkű hozzáállását!

• Ugyancsak vasárnap (november 24.), Krisztus, a mindenség királya főünnepén "Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki Krisztus Király ünnepén nyilvánosan elimádkozza az Úr Jézus, az emberi nem Megváltója, tekints reánk... kezdetű felajánló imát. Ugyanezzel az imádsággal más körülmények között részleges búcsút nyerhet. (A Búcsúk Kézikönyve, Búcsúengedélyek 2.)". Éppen ezért minden szentmise után elimádkozzuk ezt az imádságot. A búcsú feltétele még a kegyelmi állapot (ha szükséges előtte napokban végezzük el szentgyónásunkat) és a szentáldozás a szentmisén.

• Vasárnap (november 24.) lesz az utolsó szentmise a szalézi-kápolnában 15.00 órakor, melynek főcelebránsa Ábrahám Béla SDB atya, a Szalézi Rend tartományfőnöke.

• Tisztelettel és szeretettel felhívom azon testvérek figyelmét, akik még nem rendezték az idei egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adó), hogy megtehetik azt a plébánián hivatali időben. Felhívhatjuk ezzel kapcsolatban szomszédjaink, ismerőseink figyelmét is, különösen azokét, akik nemrég költöztek egyházközségünk területére. Azoknak pedig, akik már rendezték Isten fizesse meg százszorosan és ezúton is köszönöm elkötelezettségüket!

•A jubileumi év nagy sikere után november 8-án, pénteken, immár második alkalommal rendezett egyházközségünk városi hittanversenyt felső tagozatos diákoknak. A vetélkedőre szinte az összes mosonmagyaróvári iskolából érkeztek háromfős csapatok (sőt a piaristák hédervári tagiskolájából is neveztek), ráadásul minden iskola több csoporttal is képviseltette magát, így közel 150 gyermek oldotta meg a feladatokat. Az 5-6. osztályos kategóriában első helyezett a Piarista, második a Bolyai, harmadik szintén a Piarista iskola csapata lett. A hetedik-nyolcadik osztályosoknál az ujhelyis diákok első, a piaristák második, a bolyaisok harmadik helyezést értek el. Gratulálunk a győzteseknek!

(hamarosan közzétesszük az alsósok "levelezős", háromfordulós vetélkedőjének kiírását is.)

November 30-án (szombat) szeretném újra elindítani a ministránsokkal való foglalkozást 9.30-kor a templomban. Nagy szeretettel buzdítom az oltárszolgálatra a fiúkat már az első osztálytól kezdve. Örülnék, ha minél többen eljönnének és szívesen szolgálnák Krisztus Urunkat.

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok és "Szívem első gondolata" könyv kaphatók a plébánián.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!