SZENTMISÉK RENDJE 2019 november 3 - 10.

2019. november 2. (szombat) 18:00

Évközi 31.
vasárnap

† István és Erzsébet szülők, nagyszülőkért, valamint † hozzátartozókért

† Sándor és Etelka szülők, nagyszülők, dédszülőkért, valamint † családtagokért

† Margit és Márk szülők, nagyszülőkért, valamint † József testvérért

Zimmerer Zsófia keresztelője

SZENTÓRA

† Katalin és György szülők nagyszülőkért, valamint † családtagokért

Borromeo Szt. Károly püspök – E

Szt. Imre herceg – Ü

† Erzsébet nagynéniért és János nagybácsiért

Németh Péter Pál temetése (régi)

† Ferenc férj, édesapa, nagyapáért

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

† Heller Istvánné Ebersdorfer Annáért

Heller Istvánné Anna temetése (régi)

† István és Erzsébet szülőkért, † Béla vejükért és Csaba unokájukért

A lateráni bazilika felszentelése – Ü

† János férj, édesapa, nagyapáért

Évközi 32.

vasárnap

† Barnabás felnőtt gyermekért és † családtagokért

† Katalin és Vilmos szülőkért

† Hegyi Tibor férj, édesapáért

Takács András – Leszkovich Andrea házasság

† Imre és Ágnes szülők, nagyszülőkért

Vasárnap (november 3.) elsővasárnap lévén szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órakor. Ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

Csütörtökön (november 7.), elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk 17.00 órakor papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük nagy felelősségünknek a hivatásokért való buzgó könyörgést!

• Ne feledjük, hogy egészen november 8-ig nyerhetünk búcsúkat elhunytjainkért. A "búcsú" a bűneinkért járó ideig tartó büntetések elengedése, azaz része Jézus Krisztus kiengesztelő művének és nagy kegyelem! Most a Halottak napja – Mindenszentek ünnepe időszakában lehetőségünk van a teljes búcsú elnyerésére elhunytjaink számára az alábbi módon:

- November 1-8. között minden nap teljes búcsút nyerhetünk, ha temetőt látogatunk és imádkozunk a megholtakért. A teljes búcsú elnyerésének feltétele a szentgyónás (azaz a megszentelő kegyelem állapotában kell lenni – ha valaki mostanában gyónt, nincs halálos bűne, akkor értelemszerűen nem kell újra gyónnia), szentáldozás, és egy Miatyánk és Hiszekegy elimádkozása a pápa szándékára.

• Tisztelettel és szeretettel felhívom azon testvérek figyelmét, akik még nem rendezték az idei egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adó), hogy megtehetik azt a plébánián hivatali időben. Felhívhatjuk ezzel kapcsolatban szomszédjaink, ismerőseink figyelmét is, különösen azokét, akik nemrég költöztek egyházközségünk területére. Azoknak pedig, akik már rendezték Isten fizesse meg százszorosan és ezúton is köszönöm elkötelezettségüket!

• Amint a templomunk hirdetőtáblájára kihelyezett plakáton is olvasható, a mosonmagyaróvári Piarista Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda 2019. november 7-én és november 26-án 8 órától nyílt napot tart az intézmény gimnáziumi évfolyamain. Szeretettel várják az érdeklődő diákokat és szülőket.

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok kaphatók a plébánián.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!