SZENTMISÉK RENDJE 2019. október 27 - november 3.

2019. október 26. (szombat) 18:00

Évközi 30.

vasárnap

† Czigány József férj, édesapa, nagyapáért

† Ágnes és Antal szülők, nagyszülőkért – 4. osztályosok szentmiséje

† Ilona és Sándor szülőkért, valamint † Alajos és Pál testvérekért

Lendvai Dorka keresztelője

közös szándékra

Szt. Simon és Szt. Júdás Tádé apostolok – Ü

† János férj, édesapa, nagyapáért, valamint † családtagokért

GYÓNTATÁS

† István férj, édesapáért

Boldog Romzsa Tódor püspök és vértanú – e

Borsa Károly temetése

GYÓNTATÁS

† Katalin édesanyáért, † István édesapáért, † János nevelőapáért és † Gábor fiukért

Mindenszentek – Fü

† Bernadett édesanya, nagymamáért és † családtagokért

† István férjért és † családtagokért

plébániai közösségünk elhunytjaiért – halottak esti ájtatosság

Halottak napja – E

minden megholtért

Évközi 31.

vasárnap

† István és Erzsébet szülők, nagyszülőkért, valamint † hozzátartozókért

† Sándor és Etelka szülők, nagyszülők, dédszülőkért, valamint † családtagokért

† Margit és Márk szülők, nagyszülőkért, valamint † József testvérért

Zimmerer Zsófia keresztelője

† Katalin és György szülők nagyszülőkért, valamint † családtagokért

• Hálásan köszönöm mindazoknak, akik pénzadományukkal támogatták a missziók munkáját. Erre a célra 253 320 forint gyűlt össze plébánia-templomunkban és 21 370 forint a Szent Kereszt-kápolnában. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

Októberben, a RÓZSAFÜZÉR hónapjában, minden hétköznapi szentmise előtt elimádkozzuk a rózsafüzért az eddig megszokott módon. Aki teheti, vegyen részt ezen a közös imádságon, hogy a Boldogságos Szűzzel együtt kiesdjük Isten oltalmát és segítségét egyházközségünkre.

• A héten elsőpéntek lesz, de az ünnepek miatt szerdán 17.15-től és csütörtökön 17.00-tól biztosítok gyónási lehetőséget a szentmise kezdetéig mindazoknak, akik Mindenszentek és Halottak napjával kapcsolatban teljes búcsút szeretnének nyerni elhunyt szerettük vagy a tisztítóhelyen szenvedő lelkek számára. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

Csütörtökön (október 31.), azaz Mindenszentek "előestéjén" 16.00 órakor szeretnénk felkeresni az óvári temető papi és szerzetesi sírjait, hogy együtt helyezzük el virágainkat és mécseseinket az itt eltemetett papokra, szerzetesekre és szerzetesnőkre emlékezve. Mindenkit szeretettel várunk e közös imádságra! Találkozzunk a temető bejáratánál 15.55-kor!

Pénteken (november 1.), Mindenszentek főünnepén, mely parancsolt ünnep, 8.00, 10.30 és 18.00 órakor lesznek szentmisék templomunkban. Az esti szentmisét ajánljuk fel az egyházközség elhunyt tagjaiért. Ezt követően megemlékezünk egyházközségünk tavalyi halottak napjától egészen az ideiig elhunyt minden testvérünkről.

• A "búcsú" a bűneinkért járó ideig tartó büntetések elengedése, azaz része Jézus Krisztus kiengesztelő művének és nagy kegyelem! Most a Halottak napja – Mindenszentek ünnepe időszakában lehetőségünk van a teljes búcsú elnyerésére elhunytjaink számára az alábbi módon:

- November 1-8. között minden nap teljes búcsút nyerhetünk, ha temetőt látogatunk és imádkozunk a megholtakért. A teljes búcsú elnyerésének feltétele a szentgyónás (azaz a megszentelő kegyelem állapotában kell lenni – ha valaki mostanában gyónt, nincs halálos bűne, akkor értelemszerűen nem kell újra gyónnia), szentáldozás, és egy Miatyánk és Hiszekegy elimádkozása a pápa szándékára.

Vasárnap (november 3.) elsővasárnap lévén szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órakor. Ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok kaphatók a plébánián.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!