SZENTMISÉK RENDJE 2019. október 6 - 13.

2019. október 5. (szombat) 18:00

† szülőkért és testvérekért

† Trudi édesanya, nagymama, dédnagymamáért

† Gizella édesanyáért, † Imre édesapáért, † Imre testvérért, valamint † családtagokért

Zsinka Péter Boldizsár keresztelője

† Pályi Pálért és felesége Emíliáért

Rózsafüzér királynője – E

Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya, Magyarország Főpatrónája – FÜ

a rózsafüzér-társulat élő és † tagjaiért

Szt. Dénes püspök és társai vértanúk, vagy Leonardi Szt. János áldozópap –e

a rózsafüzér-társulat † tagjaiért

† családtagokért

Szt. XXIII. János pápa – E

hálából

† Rozália és Kálmán szülők, nagyszülőkért, valamint † Idáért

† Gizella feleség, édesanya, nagymamáért és † családtagokért

élő és † családtagokért

† Hedvig és Gyula szülőkért, valamint † Aranka és László testvérekért

† Gulyás és Vitéz szülőkért

Vasárnap (október 6.), NEM lesz szentségimádási óra templomunkban. Rózsafüzér titokcserére a szentmisék előtt és után van lehetőség.

Októberben, a RÓZSAFÜZÉR hónapjában, minden hétköznapi szentmise előtt 17.25-kor elimádkozzuk a rózsafüzért. Kivételt képez a hétfői nap, amikor egy tizedet imádkozunk a reggeli szentmise előtt. Vasárnap pedig jó lenne szintén a szentmisék előtt egy-egy tizedet elimádkozni. Aki teheti, vegyen részt ezen a közös imádságon is, hogy a Boldogságos Szűzzel együtt kiesdjük Isten oltalmát és segítségét egyházközségünkre.

Kedden (október 8.) Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya, Magyarország Főpatrónájának főünnepe lesz. A szentmise keretében mi is felajánljuk újra Magyarországot a Boldogságos Szent Szűz anyai oltalmába és kérjük hathatós segítségét, hogy a krisztusi úton haladjon tovább nemzetünk és lelkében megújulva kovászként éljen Európa szívében. Érezzünk felelősséget magyar nemzetünkért, magyar hazánkért és minél többen imádkozzunk egy szívvel, lélekkel ezen az estén.

• Hálásan köszönjük mindenkinek a befőtt vásáron felajánlott adományát. Így a karitászcsoportunk céljaira 140.930 Ft-ot adakoztak

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!