SZENTMISÉK RENDJE 2019. szeptember 22 - 29.

2019. szeptember 21. (szombat) 18:00

†Anna és László szülőkért, valamint élő és † rokonokért

† Géza édesapa, nagyapáért

Kránitz és Horváth család † tagjaiért

Kulcsár Rebeka és Egri Dominik keresztelője

† Sándor és Etelka szülők, nagyszülők, dédszülőkért és † családtagokért

Pietrelcinai Szt. Pió áldozópap – E

Stankó István temetése (régi)

Szt. Gellért püspök és vértanú – Ü

† Havasmezői Józsefért halálának 1. évfordulóján.

hálából gyógyulásért

Szt. Kozma és Damján vértanúk – e

Dobó Christina és Tonomár Róbert pedagógusokért, a Móra iskola nyugdíjba vonuló  tanáraiért

Páli Szt. Vince áldozópap – e

† Szidónia és Mihály szülők, nagyszülőkért

Szt. Vencel vértanú, v. Ruiz Szt. Lőrinc és társai vértanúk – e

A HITTANOS GYEREKEK GYÓNTATÁSA

Bangha Gergely – Mojzes Liza Mónika házasságkötése

a szeptember hónapban eltemetettekért: Demeter Zoltánné Streit Anna, Dr. Hajdu Frigyes Ferenc, Kovács Zoltánné Tóth Mária, Weidinger Tamásné Borbély Irén, Sztán Péterné Banyár Anna, Szalókiné Kardos Anna, Balázs Kálmán Sándorné Trieb Klára, Téglás Istvánné Németh Róza, Stankó István

A Szentírás vasárnapja

Magyar és Kocsis család  † tagjaiért

† Imre és Mária szülőkért

† Kovács Sándor és Tálosi Rozália szülőkért

Haselberger Zalán és Benett, valamint Horváth Léna Rozália keresztelője

† családtagokért

Szombaton (szeptember 28.) gyóntatjuk azokat a hittanosokat, akik már voltak elsőáldozók, 9.00-tól a templomban. Ez az év eleji szentgyónásuk. Bár hirdettük, de kérem, hogy szóljanak a gyermekeknek, osztálytársaknak, szülőknek és mindenki időben érkezzen! Ez a bérmálásra készülőkre is vonatkozik!

Vasárnap (szeptember 29.) egyben a Szentírás vasárnapja is, ezért a szentmisék végén megáldjuk az otthoni szentírásokat. Aki szeretné megáldatni otthon használt Bibliáját hozza magával a szentmisére. Különösen buzdítom erre a gyerekeket! Aki szeretne beszerezni katolikus Szentírást, megteheti a plébánián.

• Mivel – tapasztalatunk alapján – az elmúlt években különösen a nyugdíjasok vettek részt a kerékpáros zarándoklaton, így ebben az esztendőben szeptember 27-én, pénteken, szervezzük meg, méghozzá Lébénybe. Indulás 9.00 órakor a magyaróvári templomtól. A szervezők oda-vissza kerékpárral tervezték az utat, de lehetőség van a lébényi vasútállomásról vonattal hazaérkezni. Jelentkezni a plébánián lehet szeptember 25-ig. Bővebb információ a hirdetőtáblán olvasható.

• Ezen a héten jelentkezhetnek még azok a kilencedikesek, akik szeretnének bérmálkozók lenni, a sekrestyében, illetve a plébánián megtalálható jelentkezési lap kitöltésével és egy rövid motivációs levél megírásával a szentségi felkészítőre. A kezdésről sms-ben, illetve email-ban értesítjük őket.

• Ahogyan azt már korábban hirdettük, egyházközségünk Karitász Csoportja befőtt vásárt szervez. A mai vasárnapon összegyűjtött befőtteket, savanyúságokat a következő vasárnap, azaz szeptember 29-én, a délelőtti szentmisék alkalmával lehet megvásárolni. Az így befolyt összeget a köztünk élő rászorulók javára fordítják.

• Szombaton (szeptember 28.) 16 órakor a Fehér Ló Közösségi Házban mutatják be a mosonmagyaróvári rendházban élő, alkotó piarista szerzetes, Bozók Ferenc Magyar költők Jézusa című kötetét. A könyvben 33, 20. századi magyar költő Jézusról szóló verse olvasható. Minden vershez tízmondatos reflexió társul, amely eredeti nézőpontban világítja meg az alkotók Jézus-képét.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!