SZENTMISÉK RENDJE 2019. szeptember 15 - 22.

2019. szeptember 14. (szombat) 18:00

† szülőkért és hozzátartozókért

† szülők, nagyszülőkért

† Kaberta Károly testvérért

Zimmermann Olívia és Járdán Odett Anna keresztelője

Háromtölgy-kápolna búcsúja

† Anna testvérért és családjáért

Szt. Kornél pápa és Szt. Ciprián püspök vértanúk – E

Bellarmin Szt. Róbert püspök és egyháztanító, v. Bingeni Szt. Hildegard apátnő, egyháztanító – e

† Ferenc és Mária szülőkért, valamint † családtagokért

† Mária és István szülők, nagyszülők, dédszülőkért

felnőtt katekézis

Szt. Januáriusz püspök és vértanú – e

élő édesanyáért

Kim Taegon Szt. András áldozópap, Csong Haszang Szt. Pál és társaik vértanúk – E

† Katalin édesanyáért

Szt. Máté apostol és evangélista – Ü

† Johann Karall keresztapáért

†Anna és László szülőkért, valamint élő és  † rokonokért

† Géza édesapa, nagyapáért

Kránitz és Horváth család † tagjaiért

Kulcsár Rebeka és Egri Dominik keresztelője

† Sándor és Etelka szülők, nagyszülők, dédszülőkért és † családtagokért

Vasárnap (szeptember 15.) délután tartjuk a Háromtölgy-kápolna búcsúját, mely a fájdalmas Szűzanya tiszteletére emeltetett. A kápolnánál 14.30-kor rózsafüzér lesz, majd ezt követően 15.00 órakor ünnepi szentmisét mutat be Dr. Schmatovich János ny. teológiai tanár, székesegyházi kanonok. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk a közös ünneplésre. Eső esetén a szentmise elmarad!

Vasárnap (szeptember 15.) a Rozália-kör találkozója lesz a közösségi házban 16.00 órától. Mindenkit szeretettel várnak!

• Szerdán (szeptember 18.) folytatjuk felnőtt katekézisünket a közösségi házunkban (Lotz K. u. 2.) 19.00 órakor. Mindenkit szeretettel várunk! Mindenkor be lehet csatlakozni! Az időpontokkal kapcsolatos plakát a hirdetőtáblán olvasható.

• Felhívom a hittanosok, valamint szüleik és nagyszüleik figyelmét, hogy a gyerekek tanév eleji gyóntatása szeptember 28-án 9.00 órakor lesz itt a templomban.

• Olyan egyetemistáknak, illetve felnőtteknek indítunk felkészítő tanfolyamot (katekumenátus), akiket nem kereszteltek meg gyermekkorukban vagy nem voltak elsőáldozók, illetve bérmálkozók. A tanfolyamról, szentségi felkészítőről a plébánián lehet érdeklődni, illetve a szentmisék előtt és után itt a templomban. Szeptember 22. után szeretnénk elkezdeni a felkészülést. Leginkább a házasságkötéshez és különösen keresztszülőség vállalásához van szükség a szentségek pótlására.

• Tisztelettel értesítem azokat a kilencedikeseket, akik szeretnének bérmálkozók lenni, hogy a sekrestyében, illetve a plébánián átvehető jelentkezési lap kitöltésével és egy rövid motivációs levél megírásával jelentkezhetnek a szentségi felkészítőre szeptember 29-ig, mert utána elkezdjük a felkészülést havonta egy szombat délelőtt.

• Ugyancsak jelzem, hogy a hitoktatók a hittanórákon minden harmadikos gyermeknek kiosztanak elsőáldozásra való felkészítővel kapcsolatos jelentkezési lapot, melynek a leadási határideje szeptember 30. Akik nem adják le ezt a lapot, úgy tekintjük, hogy nem óhajtják gyermekük elsőáldozásban való részesülését.

• Ahogyan azt már korábban hirdettük, egyházközségünk Karitász Csoportja befőtt vásárt szervez. Szeptember 21-én és 22-én azaz szombaton és vasárnap a szentmisékhez kötve várják a felajánlásokat. Hozhatnak befőtteket, lekvárokat, savanyúságokat, házi készítésű, tartós termékeket a bejárattal szemben lévő oltárhoz. Ezeket a következő hét vasárnapján, azaz szeptember 29-én, a délelőtti szentmisék alkalmával meg is lehet vásárolni. Az így befolyt összeget a köztünk élő rászorulók javára fordítják.

• Mészáros Miklós atya már évek óta szervezi Répcevisen a 24 órás szentségimádást. Ebben az esztendőben szeptember 28-29-én lesz. Ezzel kapcsolatban található egy plakát a hirdetőtáblán. Ebben az időszakban a hivatalos programokon kívül szívesen várnak imacsoportokat is. Szívesen ajánlom mindenki figyelmébe a lehetőséget és ha több érdeklődő is lenne, megszervezhetünk egy kisbusznyi közösséget, akik elzarándokolnak a szentségimádásra.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy tanulását!